Tılsım Bir Safsata mı Yoksa Etkili Bir Güç mü?

Tılsım konusunda merak edilen çok ilginç bilgiler

Kaynağı belli olmayan, gizemli, büyük güç anlamına gelen tılsım günümüzde de insanların ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Tarihte olağanüstü güçleri olduğunu iddia eden pek çok insan çeşitli tasarımlardan faydalandığını ifade etmiştir. Ancak pek çok düşünür ise tılsımın varlığını kesin biçimde reddetmiştir.

Tılsım nedir?

Olağanüstü güçleri olduğu düşünülen tüm eşyalara tılsım denir.

  • Farklı alfabelerle yazılan belgeler
  • Takılar
  • Farklı türde taşlar
  • Kemik parçaları
  • Bazı hayvan türleri
  • Küçük heykelcikler
  • Kutsal yerlerden alınan eşyalar

ve daha pek çok eşya farklı güçleri olduğuna inanılarak tılsım kabul edilmektedir.

Bir insanın “tılsımlı kişi” olması ne demektir?

Bazı kültürlerde insanların da tıpkı tılsımlı eşyalar gibi olağanüstü özelliklere sahip olabileceği ifade edilmektedir. Bu insanların farklı bir enerjiye veya büyük bir keramete sahip olduğu belirtilmektedir.

Tılsımlı insanların hastaları iyileştirdikleri, malın bereketlenmesini sağladıkları, gelecekle ilgili bilgilere sahip oldukları ve insanların sorunlarına çözüm buldukları yönünde görüşler vardır.

Tılsımlı kişi olmak toplumda çok özel bir konuma sahip olmayı da beraberinde getirir. Ancak işin ilginç yanı tılsımlı olmak kuşaktan kuşağa aktarılan bir özelliktir. Yani bir kişinin atalarında bulunan tılsım, soyundan gelen diğer insanlarda da görülmektedir.

İlginizi Çekebilir: Büyü Var mıdır, Etkileri Nelerdir?

Tılsım tarihte ilk defa ne zaman ortaya çıktı?

Tılsımlı eşyaların veya tılsıma sahip insanların ilk defa ne zaman ortaya çıktıkları konusunda uzmanlar arasında görüş ayrılığı vardır.

  1. Bazı uzmanlara göre tılsım Hazreti Adem döneminden itibaren vardı. Hatta Hazreti Nuh tılsımlı varlıklar kaybolmasın diye canlılarla birlikte gemisine pek çok tılsımlı eşya da almıştı.
  2. Bir diğer görüşe göre tılsım kavramı ilk defa Hazreti Süleyman döneminde ortaya çıkmıştır. Hazreti Süleyman’ın insanlara ve cinlere hükmetmesinin altında yatan temel faktör çeşitli tasarımlara sahip olmasıdır.

Büyü üzerine araştırma yapan uzmanların büyük bir kısmı ilk tılsımlı varlıkların Hazreti Süleyman döneminde görülmeye başladığını ifade etmektedir.

Tılsımdan faydalanarak çok farklı ürünler ortaya koydukları belirtilen iki kişi ise büyük mucit ve sanatçı Leonardo da Vinci ile günümüzde bile eserlerinin benzeri yazılamayan usta yazar Shakespeare‘dir. Bu iki şahsın tılsımlar yardımı ile eserlerini oluşturdukları yönünde sayısız iddia gündeme gelmiştir.

Günümüzde büyük gizli güçler tılsımdan faydalanıyor mu?

Tılsım konusu insanlar arasında o kadar ilgi çekici bir konu haline gelmiştir ki bu hususta pek çok efsanenin ortaya çıkması kaçınılmaz olmuştur.

Bazı insanlar günümüzde Coca Cola, McDonald’s ve Apple gibi büyük firmaların tılsımdan faydalanarak bu güce ulaştığını iddia etmektedir.

Kimi araştırmacılar ise soğuk savaş döneminde Amerika ile Rusya arasındaki mücadelenin sadece teknolojik hayatla sınırlı kalmadığı ve etkili tılsımlara sahip olma konusunda da bu iki süper güç arasında büyük bir rekabetin olduğu belirtilmektedir.

Ayrıca gizli örgütlerin, teknoloji şirketlerinin, devlet kurumlarının ve büyük sanatçıların da tılsımdan faydalandığı ifade edilmektedir.

Sadece bir insan için tılsım yapılabilir mi?

Evet sadece bir insanın hayatını düzene sokmak için tılsım yapılabilir. Vefk, muska, rukye gibi çok farklı adlar taşısa bile sadece bir insan için tılsımlar yapılmaktadır. Bütün bu tılsımların yapılışındaki amaç kadere hükmetmek ve kişinin yaşamına yeni bir yön vermektir.

Tılsımlı eşyalar kişi için yapıldığı gibi bazı tılsımlar da kişiyi kendisine çeker. Yani bir insan tılsım yapıp bununla hayatını değiştirebileceği gibi tılsımlı bir eşya, kişi istemese bile onu etkileyerek yaşamını değiştirebilir.

Tılsımlardan medet ummak yanlıştır, çünkü tılsımlar aslında büyü araçlarıdır

Dinimizde büyü yapmak kesin bir dille yasaklanmıştır. Ayetlerde ve hadislerde bu konuda açık hükümler bulunmaktadır. Bu itibarla bilinçli müminlerin her türlü tılsımdan uzak durmaya özen göstermesi büyük önem taşımaktadır.

Ancak bilinmelidir ki bir insanın tılsımlara yönelmesinin en büyük sebebi arzuladığı hedeflere ulaşmak ve mutluluğu yakalamaktır. Bu talep aslında yanlış değildir. Yani bir insanın hayatını güzelleştirmek için çabalaması kadar doğal bir şey yoktur. Ancak seçilen yöntem yani tılsımlara başvurmak yanlıştır.

İşte tam da bu noktada sevgili okurlarımıza büyü gibi şer güçlere bulaşmadan helal dairesi içinde isteklerine kavuşmalarını sağlayacak önemli bir tavsiyede bulunmak istiyoruz.

Duaların muazzam gücünden istifade ederek dilek ve hacetlerinizin gerçekleşmesini istiyorsanız aşağıdaki eseri mutlaka dikkatli biçimde incelemelisiniz.

Gerçekten de Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. Bu kitap gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top