Tesbih Duası Hayırlara Vesile Olur, İnşallah

Tesbih duası nedir, niçin okunur?

Tesbih duası Allah’ı çokça anmak için yapılan bir duadır.  Müminin görevlerinden biri de Allah’ı zikretmektir.  Allah’ın zikri en mükemmel hali ile namazda yapılsa da günün her vakti Allah’a tesbih etmek için uygundur. Bu yönlü zikir hem ibadet hükmünde geçer hem de kişiyi ruhi yönden olgunlaştırır.

Tesbih duasının birkaç örneği vardır. Bu yazımızda bütün tesbih dualarının lafızlarını sizinle paylaşıyoruz. Gün içinde yapılacak tesbih duası ile müminin çok hızlı terakki göstermesi yani yükselmesi mümkündür.

Günahları silen tesbih duası

Günde 120 defa “Subhanelillahi ve bihemdihi” duasını okuyanın inşallah günahları silinir. Kutsal kitabımızda sık sık Allah’ın çok bağışlayıcı olduğu ifade edilmektedir. Cehennem azabından kurtulmanın yolu tövbe, ibadet ve salih ameldir.

Tesbih duası şeklinde söylenebilecek 4 söz

Allah’ın zikrinde şu dört söz gün içinde her ortamda söylenebilir: “Suphanallah, elhamdülillah, la ilâhe illallah, Allahu ekber.” Bu ifadeleri dilden düşürmeyen kulun işleri rast gider. Her iki cihanda da sıkıntı çekmez.

Peygamberin okuduğu tesbih duası

Peygamberin önerdiği ve bizzat yaptığı tesbih duası şöyledir: “Le hevle ve le kuvvette ile billahi” Bu duayı peygamberimiz sağ elini tesbih yaparak okurdu, tesbihin kendisini kullanmazdı.

En yaygın tesbih duası

Toplumda en yaygın okunan ve kişiyi vesveselerden kurtaran tespih duasının tam olarak lafızları şöyledir:

“Le ilahi illellahi ve hedehu le şerike lehu lehul mülkü velehül hemdu ve hüve ele külli şerrin kadir.”

Bu dua metinlerinin dışında günde yüz yirmi defa ” suphanallah ” demek de tespih duasının kısa ve etkili bir türüdür.

Gerçekten de Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. Bu kitap gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top