Şükürler Olsun Bu Vesvese Duası Beni Kurtardı

Evliyalara ve Büyük Zatlara Atfedilen Özel Bir Vesvese Duası

Birçok rivayet, aktaracağımız bu vesvese duasının evliyalar ve büyük zatlar tarafından bizzat tatbik edildiğini ve insanlara da tavsiye edildiğini ortaya koymaktadır ve kanıtlamaktadır.

  • Bu anlamda bir kişi sabah uyandıktan hemen sonra gün boyunca bütün vesveselerinden, kuruntularından ve evhamlarından azat olmak istiyorsa, 3 defa Fatiha Suresi’ni okuyup ardından bir bardak su içerse ve son olarak da 3 defa Felak Suresi’ni okursa, bu kişinin gün boyu tamamen vesveselerinden ve sıkıntılarından, kuruntu ve vehimlerinden uzak duracağı rivayet edilmektedir.

Nitekim bir kişi çokça vesveseye kapılıp ruhunun sıkıldığını ve düşüncelerinin ve duygularının rahat olmadığını hissettiği bir vakitte, kendi döneminde yaşayan büyük bir zatın yanına gidip bu durumu ona aktardığında bu büyük zat, yukarıda aktarılan duayı bu kişiye bildirir ve bu duanın Hazreti Peygambere ait olduğunu ifade eder.

Nitekim vesveseye kapılan bu kişi, bu büyük zatın söylemlerini harfiyen gerçekleştirdikten ve tatbik ettikten sonra, bu kişinin bütün vesveseleri ve kuruntuları geride kalır; bu kişi Allah’ın izniyle kötü düşüncelerden ve duygulardan arınmış bir şekilde hayat yolculuğunda saadet ile yol alır.

Vesvese duası olarak bilinen ve yine evliyalar tarafından sunulan, aynı zamanda sahabe efendilerimizin de tavsiyeleri ile ön plana çıkan bir başka dua da şöyledir:

Sahabeler Bu Vesvese Duası ile Rahatlamış

Bir insan yanına bir parça kağıt alıp bu kağıt parçasının üzerine herhangi bir kalemle şunları yazarsa ve bu kağıt parçasını katlayıp yazı kısmı iç tarafta kalacak bir surette daima yanında taşırsa, bu kişinin vesveselerinden, kuruntularından ve evhamlarından kurtulacağı, aynı zamanda kötü enerjilerin ve büyüsel güçlerin şerrinden de emin olacağı bildirilir.

Kağıda yazılması gereken ifadeler şunlardır:

  • “İlahi, Felak Suresi’nin ve Nas Suresi’nin kötülüklerden emin kılıcı ve bütün musibetleri def edici faydasına ben de sığınıyorum ve def edilmesi gereken sıkıntıların başında da vesvese, kuruntu geldiğini ifade etmek istiyorum. Ya Hannan, Ya Mennan, Ya Deyyan, beni bu sıkıntılardan ve belalardan azad eyle, amin.”

Evet kişi bu ifadeleri bir kağıt parçasının içine yazıp sonrasında da bunu bir nevi muska haline getirerek daima cebinde ya da cüzdanında taşımaya başlarsa, bu kişi vesvese duasının en güzelini yapmış olur ve Allah’ın izniyle sıkıntılarının, kuruntularının ve evhamlarının bu vesvese duası ile geçtiğine şahitlik ederek mutlu olur.

  • Size vesvese duası olarak sunmuş olduğumuz bu uygulamalar, yukarıda da ifade ettiğimiz gibi düzgün bir şekilde yapıldığında geçmiş tecrübelerle sabittir ki insanın hayatını değiştirebilecek ve ona katkı sağlayabilecek bir güç ve enerji ile doludur.

Eğer siz de bu duaları evliyaların ve büyük zatların bize aktarmış olduğu şekliyle düzgün ve uygun bir şekilde tatbik etme güzelliğini gösterebilirseniz, bu vesvese duaları sayesinde hayatınızın kötü gidişatı tamamen düzelecek ve içinde bulunduğunuz kuruntu ve evham gibi duygular ortadan kalkacak, aynı zamanda size zarar vermeye çalışan kötü enerjilerin ve büyüsel güçlerin, tılsımlı durumların ve sıkıntılı vaziyetlerin de defolup gittiğine tanık olacaksınız inşallah.

Bu duaları uygularken samimiyet ve hoşgörü içerisinde bulunup Allah’a huşu içerisinde yönelin, aynı zamanda Cenabı Hakk’ın emirlerine itaat ederek art niyetsiz bir duygu durumu içerisinde olmaya çalışın. Şu tavsiyemizi de inceleyin:

Gerçekten de Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. Bu kitap gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top