Şirinlik Duası Okuyun, Sizin de Yüzünüz Gülsün!

Şirinlik duası özel yaşamda mutluluğun yakalanmasına vesile olmaktadır

Dualar helal dairesi içinde olmak koşuluyla her konuda okunabilir. Müminler her türlü isteğin gerçekleşmesi için yüce Rablerine el açarak dilekte bulunabilirler. Özel hayatta mutluluğu yakalamak için de sayısız mümin duaların mucizevi faziletlerine yönelmekte ve Allah’ın izni ile çok hayırlı sonuçlar elde etmektedir.

Şirinlik duası özel yaşamda mutluluğu yakalamak için en sık okunan dualardan biridir ve büyük alimler tarafından tavsiye edilmektedir.

Kadim dua kitaplarında şirinlik duasının şu konulardaki dilek ve hacetlerin gerçekleşmesi için okunduğu ifade edilmektedir:

  • Evli çiftler arasındaki muhabbetin artmasını sağlar. Bu duayı okuyan kişiler eşlerine daha şirin görünür. Evlilikleri daha güzel geçer ve ev içinde mutluluk daim olur.
  • Birbirini helal dairesi içinde seven kişiler bu duayı okuduklarında aralarındaki bağ daha da güçlenir. Bu dua aynı zamanda “kavuşma duası” hükmündedir. Duayı okuyan kişilerin kavuşup hayırlı bir evlilik yapacakları ifade edilmektedir.
  • Toplumda büyük bir itibar elde etmek isteyen kişiler bu duayı okuduklarında inşallah dilekleri gerçekleşir. Özellikle yönetici olan kişiler bu duayı sıkça okuduklarında insanların gözünde daha önemli bir şahıs haline gelirler.
  • Aile bireylerinin saygı ve sevgi temelinde birbirlerine bağlanmalarını sağlar. Anne babaya duyulan saygıyı artırır ve çocukların uyumları bir şekilde bir arada yaşamalarına vesile olur.

Şirinlik duası burada ifade edilenler dışında ihtiyaç duyulan her konuda okunabilmektedir ve inşallah çok olumlu sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Şirinlik duasına 3 gün devam edilmelidir

Bu tesirli dua için tavsiye edilen okunma süresi 3 gündür. Müminler üç gün boyunca sabırla duaya devam etmelidir.

Dua edilen vakitlerin her gün aynı saatlere denk gelmesine dikkat edilmelidir. Tabi her gün aynı saatlerde dua etmeye fırsat bulunamazsa günün farklı saatlerinde de dua edilebilir.

Şirinlik duası için makbul kabul edilen zamanlar var mıdır?

İslam dininde müminler ihtiyaç duyulan her vakitte el açıp dua edebilirler. Yani zaman kavramı dua etme önünde herhangi bir engel teşkil etmez. Ancak bu durum dualar için makbul zamanların olduğu gerçeğini değiştirmez. Duaların daha makbul olduğu vakitler vardır ve bu vakitlerde el açmaya gayret etmek inşallah daha tesirli sonuçların alınmasına vesile olmaktadır.

  • Büyük alimler şirinlik duası için makbul kabul edilen zamanların sabahın erken saatleri (seher vakitleri) ile yatsı namazı sonraları olduğunu ifade etmektedir.

Şirinlik duası okuyacak müminlerin bu iki vakitten birini tercih ederek duaya üç gün boyunca devam etmeleri Allah’ın izniyle hayırlı sonuçların alınmasını sağlayacaktır.

Şirinlik duası okunan günlerde bir miktar sadaka verilmesinin hikmeti

Sadaka vermek kaza-belayı def eder, ömrün bereketlenmesini sağlar ve duaların kabulüne vesile olur. Şirinlik duası okuyan kişilerin de güçleri oranında sadaka vermesi tavsiye edilen bir uygulamadır.

Dua edilen günlerde sadaka vererek niyaz eden pek çok mümin faydalı neticeler elde ettiklerini belirtmişlerdir. Bu itibarla dua eden kadın ve erkeklerin de bu şekilde davranması inşallah çok daha isabetli olacaktır.

Şirinlik duasının sözleri

Şirinlik duası besmeleyi şerif ile başlar. Ardından 7 adet esma okunur. Daha sonra 3 ayet okunarak dua bitirilir.

İfade edilen teşkile göre şirinlik duasının sözleri şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Vedud,

Ya Mucib,

Ya Cami,

Ya Rabbü’s-semâvâti,

Ya Nûru’s-semâvâti ve’l-ard,

Ya Ahsenü’l-hâlikîn,

Ya Zû fadlin ale’l-âlemîn,

İnnellezıne amenu ve amilus salihati se yec’alü lehümür rahmanu vüdda.

Ve min ayatihı en haleka leküm min enfüsiküm ezvacel li teskünu ileyha ve ceale beyneküm meveddetev ve rahmeh inne fı zalike le ayatil li kavmiy yetefekkerun.

Vellezıne yekulune rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a’yüniv vec’alna lil müttekıyne imama. (amin)

Şirinlik duası nispeten uzun bir duadır ve pek çok mümin için ezberlenerek okunması zor olmaktadır. Bu hususta büyük alimler dua sözlerinin yazılı bir metinden de okunabileceğini beyan etmektedir.

Gerçekten de En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top