Sevgiliyle Barışmak Bu Yöntemler Sayesinde Çok Kolay

Ona biraz zaman ver!

Barışmak için aceleci davranmayın, bırakın karşındaki kişi biraz nefes alsın. Ayrılığın ne kadar ağır olduğunun farkına varıp sizin kıymetinizi anlasın diye zamana ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Ama sakın bu dinlenme molasını bir haftadan uzun tutmayın. Çünkü araya normalden uzun bir zaman girerse karşıdaki kişinin “kesin ayrılık” fikrine kapılma ihtimali de vardır.

Dargınlık döneminde ailesi ve arkadaşları ile irtibatı kesmeyin

Aranızdaki geçici dalgınlığı büyük bir çatışma gibi göstermeyin. Eğer siz ayrılığı “büyük bir vakaa” olarak yansıtırsanız herkes olaya kaşları çatık bir şekilde yaklaşır. Bu nedenle size tavsiyemiz ayrılık sizi ne kadar etkilemiş olursa olsun bu sorunu “her çift arasında yaşanabilecek normal bir süreç” olarak değerlendirmenizdir.

Bu konuda yapılan en büyük yanlışlıklardan biri de karşıdaki kişinin ailesine ve arkadaşlarına da tepkisel yaklaşmak ve onlarla araya mesafeler koymaktır. Halbuki bu insanlar tekrar barışmak için en büyük fırsattırlar.

Sevgilinizin ailesi ile irtibatı kesmeyin, onları arayıp sorun. Eğer önceden kararlaştırılmış planlarınız varsa mutlaka uygulayın. Bu kişilere değer verdiğinizi gösterin ve onlara “sevgiliniz olmadan geçirdiğiniz günlerin zorluğunu” hafifçe ima edin. Unutmayın ki sizden eskisi gibi değer gören bu kişiler “gönüllü barış elçisi” olacaklardır.

“Hatalıysam…”  demeyin “Yaptığım hatalar için özür diliyorum.” deyin!

Her ayrılık çiftlerden birisinin veya bazen her ikisinin yaptığı hatalara dayanır. Eğer ayrılığa kadar giden bir süreç varsa ortada ciddi bir sorun var demektir.

Ayrılık gerçekleşmeden önce belli savunma mekanizmaları geliştirip hataları örtmeye çalışmak doğru bir tavır olmasa bile anlaşılabilir bir şeydir. Ancak ayrılık yaşanmışsa tamamen dürüst davranmalı, hatalarınızı kabul etmeli, net bir dille özür dileyerek onu çok sevdiğinizi beyan etmelisiniz.

Bu konuda uzmanlar bir defa açık ve net bir özür dileyip daha sonra yaşanan olumsuzluklara hiç değinmemek gerektiğini ifade ediyor. Ayrıca geçmişte yaşanan olumsuzlukları sürekli gündemde tutmak yerine “aşka vurgu yapmanın daha doğru olacağını” belirtiyor.

Her zamankinden daha şık ve daha bakımlı…

Sevgilisinden ayrılmış insanların çöktüğü ve kendilerini bıraktığı yönündeki algılara itibar etmeyin. Eğer kendinizi ihmal eder ve kişisel bakımınızı aksatırsanız “yenilmişlik pozisyonunu” benimsemiş olursunuz ki bu da sizin kaybınızın daimi olmasına yol açacaktır.

Ayrılık dönemlerinde giyiminize dikkat edin, her zamankinden daha şık görünmeye gayret edin. Güzel kokular sürünün ve makyajınızla güzelliğinize güzellik katın. Bu tarzda kendinize bakmanız hem ayrılığın psikolojik olarak daha rahat atlatılmasını sağlayacak hem de sizi sevgilinizin gözünde daha çekici hale getirecektir.

İlginizi Çekebilir: Eski Sevgiliyi Nasıl Geri Kazanırım?

Abartılı ifadeler kullanmadan onu sevdiğini açık açık beyan et!

Sevgiliyle barışma isteğinizi dile getirirken kesinlikle abartılı ifadeler kullanmayın. Abartılı sözcükler en masum niyetlere bile şüpheyle yaklaşılmasına neden olmaktadır. Bu yüzden  barışma sözcüklerini seçerken azami dikkat etmek ve “büyük laflar” sarf etmemek gerekir.

Bazen sadece “Özledim.” demek dakikalarca konuşmaktan çok daha etkili olabilmektedir.

Ayrıca sevgiliyle barışmak isteyen kişi kesinlikle hazır mesajlardan ve başkasına ait şiirlerden faydalanmamalıdır. Bilinmelidir ki ancak kişinin kendi yüreğinden çıkan sözler sevgilinin kalbini titretebilmektedir.

Hayatıma devam edebiliyorum ama eskisi gibi değil!

Ayrılık dönemlerinde işinize aynen devam edin, hobilerinizi aksatmayın. Yani normal yaşamınıza devam edin. Unutmayın ki her ne kadar sevgilinin ayrıldığı bir gerçekse de sizi takip ettiğini ve sizin neler yaptığınızı gözlemlediğini unutmayın.

Ayrılık üzerine yaşamda yeni bir pozisyon belirlerseniz sevgiliniz de yeni bir pozisyon belirler ve siz bir daha asla bir araya gelemezsiniz.

“Yaşamım eskisi gibi devam ediyor ama çok önemli bir şey eksik. O da sensin.” mesajı vermek her zaman çok daha etkili olacaktır.

Özel günleri ve özel anları barışmak için fırsata çevirin!

Doğum günleri, bayram sabahları, partiler, düğünler ve yılbaşları gibi özel günler insanın sevgilisini en fazla aradığı dönemlerdir. Böylesi zamanlarda “Keşke yanımda olsaydı…” demeyen çok az kişi vardır.

Siz de bu özel anları barışmak için fırsata çevirin. Ancak barışma mesajınızı ona telefonla ya da mesajla bildirmeniz çok daha isabetli olacaktır. Çünkü topluluk önünde eski sevgiliyle barışmak istediğinizi ifade etmeniz halinde büyük bir riske girmiş olursunuz. Eğer sevgili sizi insanların önünde reddederse bir daha onunla bir araya gelme şansınız olmaz, yani son noktayı koymak zorunda kalırsınız. Ancak bireysel görüşmede reddedilmeniz halinde hem psikolojik olarak fazla yıpranmamış olursunuz hem barışma şansınızı tamamen tüketmemiş olursunuz.

Gerçekten de En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir