Sevdiğinle Acele Evlenmek için En Hayırlı Dua

Evlenmek için Dua Etkili Olsun Diye Neler Yapmalısınız?

İnsanların hayırlı bir evlilik kurabilmeleri için başvurmaları gereken nasip ya da kısmet açma duası gibi uygulamalar, birçok kişide etkili olmuş ve Alemlerin Rabb’i olan Yüce Allah da bu duaların hürmetine onlara hayırlı ve güzel bir evlilik nasip buyurmuştur.

  • İşte bu yazımızda evlenmek için dua arayan insanların hızlı ve acele bir şekilde evlenmelerine vesile olacak hayırlı ve denenmiş bir dua aktararak onların fazilet içinde yaşamalarını temin etmeye çalışacağız inşallah.

Bunu Cenabı Hakk’ın bize bahşetmiş olduğu ilim ile gerçekleştirip sizin de önünüzün açılmasını sağlamak bahtiyarlığına vasıl olacağız inşallah.

  • Evlenmek için dua oldukça hayırlı ve denenmiş bir uygulama olduğu halde böyle bir uygulamadan kaçınmak ve uzak durmak yerine bu uygulamayı kısa süre içerisinde ve acele ile gerçekleştirmek en faziletli olan davranış tarzıdır; çünkü Hazreti Peygamber, hayırlı işlerinizde acele ediniz, diyerek bize hayırlı işlerimizi hiçbir şekilde ertelemememiz gerektiğini beyan etmiştir.

İşte hayırlı ve denenmiş evlenmek için duanın nasıl yapılması gerektiğini anlatmaya başlıyoruz.

Denenmiş ve Hızlı Evlenmek için Dua Nasıl Yapılır?

Evvela yanınıza bir çay kaşığı toz şeker ve 1 çay bardağı dolusu süt alıp sessiz bir yere geçin, bu bir çay kaşığı dolusu toz şekeri bir çay bardağı dolusu sütün içerisine döküp iyice karıştırın ve bu işlemi yaparken de evlenmek için duanın niyetini ve amacını tefekkür etmeye çalışın.

Bu işlemleri yaparken sessiz bir yerde olmanız gerektiğini de hatırlamanız lazım gelir, bununla birlikte bu işlemler esnasında Cenabı Hakk’ın sonsuz faziletini ve kudretini düşünerek size de mutlaka ama mutlaka hayırlı bir evlilik ve güzel bir nasip bağışlayacağını hayal etmeye çalışmanız gerekir.

İlgili Yazı: Evliyaların Dilek Duası

Bu uygulamanın hemen ardından içine toz şeker katmış olduğunuz sütün üzerine 77 defa Ya Hayy esmasını okuyup sonrasında şunları söylemelisiniz:

  • “Ey ölü kalpleri dirilten ve onlara hayat nefesi üfleyen Rabb’im, bedenimde ölü olan bütün organları ve bütün hücreleri en hayırlı şekilde diriltip onlara hayat bahşederek onların yaşamdan nasip almalarını sağlayan sensin. Yaratmış olduğun evren içerisinde muhteşem bir düzen tayin ederek insanın bu düzen içerisinde en şerefli pozisyona yükselmesine vesile olan ve insanı kendine halife tayin ederek yeryüzünde güzellikler meydana getirmesine izin veren de sensin. Şimdi eşrefi mahlukat olarak yaratmış olduğun bu insanın evlenmek için duasına cevap vererek ona da hayat ışığını göster ve onu da nefesinle soluklandır Allah’ım, amin.”

Evlenmek için Duada Ya Samed Esması

Bu ifadeler sonrasında şimdi de 77 defa Ya Samed esmasını sütün üzerine okuyup ardından bir kez Fatiha Suresini telaffuz ederek sonrasında da şunları okumalısınız:

  • “Sen hiçbir şeye muhtaç olmadığın halde her şeyin ve herkesin sana ihtiyaç hissettiği ve muhtaç olduğu yegane kudretin sahibi, evrenin hakimi ve kainatı örneksiz bir şekilde yaratan en yüce kudretsin Ya Samed. Bu esmanın hatırına ve yüce zatının hürmetine, evlenmek için duanın kabulünü bana da nasip eyle, gönlümün güzide insanını benim için seçip bana hayat yolculuğunda hayat arkadaşı eyle. Bütün kainatı en güzel şekilde donatıp şenlik ve mutluluk içerisinde bırakan kudretin elbette ki şu aciz kuluna da evlenmek için duanın faziletini ve sonucunu göstererek onu da bahtiyar kılma kudretine sahiptir. İşte dergahı merhametinde bütün içtenliğimle iltica ederek senden gönlümün ihsanını ve nadide insanını talep ediyorum, ne olur bana faziletini bağışla, amin.”

Ya Hayy ve Ya Samed esmaları ile gerçekleştirilen bu duayı tarif edildiği şekliyle uyguladıktan ve bitirdikten sonra şimdi evlenmek için duanın 2. aşaması olarak şunları yapmalısınız:

Evlenmek için Dua Yaparken Son İşlemler…

Önünüzdeki sütü sağ elinize alıp ilk yudumda Fatiha Suresini okuyarak sütten bir yudum almalısınız, 2. yudumda İhlas Suresini okuyarak yine sütten bir yudum almalısınız ve 3. yudumda da Felak Suresini okuyarak sütten bir yudum daha alıp sütü 3 yudumda bitirecek şekilde içmelisiniz.

  • 3 yudumda bitirecek şekilde bu sütü içip bitirdikten sonra artık evlenmek için duanın fazileti vücudunuza yayılacak ve okumuş olduğunuz esmaların enerjisi de vücudunuzda kalmaya devam edecektir inşallah.

Bu sayede hayırlı işlerinizde acele ediniz, beyanını esas alarak evlilik yolunda ve kısmet açma menzilinde müthiş bir aşamaya ulaşmış olacaksınız, Cenabı Hakk’ın size bağışladığı fazilet ışığı altında yaşamınızı sürdüreceksiniz inşallah.

İslam alimlerinin ısrarla ve özellikle tavsiye ettikleri şu duaları da bilmenizin de ciddi anlamda faydalı olduğunu düşünüyoruz:

Gerçekten de En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top