Seksin Faydaları Nelerdir? Bu Detaylar Sizi de Şaşırtacak!

Düzenli seks yapmak ruh sağlığını olumlu yönde etkiliyor

Seks gerçek anlamda “bireysel psikologunuz” görevini üstleniyor. Çünkü psikolojik problemlerin büyük bir çoğunluğu cinsel tatmin eksikliğine dayanıyor.

Tabii tersi durumun da geçerli olduğunu söylemek mümkün: Aktif bir cinsel yaşam sürdürmek psikolojik sorunlarının giderilmesinde birebir etkili.

En etkili zayıflama yöntemlerinden birisi…

Seks sırasında harcanan kalorinin hafif tempoda yapılan 40 dakikalık bir yürüyüşle eşdeğer olduğunu biliyor muydunuz?

Zayıflama üzerine seminerler veren, bu konuda kitaplar yazan uzmanlar en etkili zayıflama yollarından birisinin “sevişerek zayıflamak” olduğunu elbette bilmektedir. Ancak siz de takdir edersiniz ki bir uzmanın çıkıp televizyonlarda “Her gece sevişin ve sadece birkaç haftada forma girin!” demesi toplumda pek de hoş karşılanmayacaktır.

Sevişerek zayıflama konusunda uzmanların en fazla dikkat çektikleri husus kısa bir süreliğine duyulan güçlü açlık hissidir. Sevişme biter bitmez kadın ve erkek bir şeyler yeme gereksinimi duyar. Aslında hissedilen şey “yalancı açlık”tır ve sadece yarım saat sabredilirse metabolizmanın eski haline döndüğü görülecektir.

Özgüven sahibi erkekler ve kadınlar…

Seks sırasında orgazma ulaşan kadınlar ve erkekler diğer insanlara göre kendilerine daha fazla güvenir. Yapılan pek çok araştırmada özgüven ile orgazm sıklığı arasında doğrudan ilişki tespit edilmiştir.

Hatta 16 ülkede yapılan bir anket çalışmasına göre cinsel hayatı renkli olan kişilerin toplum önünde konuşma becerisinin çok daha gelişmiş olduğu tespit edilmiştir.

Cildin yenilenmesini sağlar

Düzenli biçimde seks yapmak vücuttaki ölü hücrelerin atılmasını ve yeni hücrelerin ortaya çıkmasını sağlar. Bilim adamları bu sürece “seksin gençleştirici etkisi” adını vermektedir.

Seksin gençleştirici etkisinin kendisini en yoğun biçimde hissettirdiği yer cilt yüzeyidir. Seks hayatı başarılı geçen kadınlarda ve erkeklerde ten daha pürüzsüz ve parlaktır. 30 yaşın üstündeki birçok kadının 18-20 yaşındaki genç kızlar gibi güzel bir cilde sahip olmasının başlıca nedeni hareketli bir cinsel yaşama sahip olmaktır.

Kemik erimesini önler

Seks yapmak kemik erimesini önler ve omurilik eğriliğinin ortaya çıkmasına engel olur. Çünkü cinsel ilişki sırasında neredeyse vücudun bütün kasları çalışır.

Cinsel ilişkiye girmek aynı zamanda ilerleyen yaşlarda pek çok kişinin muzdarip olduğu diz ağrılarının görülmesini önler. Çünkü seks pozisyonlarının yarısından fazlası dizlerin bükülmesi ve gerilmesi ile yapılmaktadır ki bu da kireçlenmeyi engeller.

İlginizi Çekebilir: Erkeklerin Zevk Noktaları

Vajinal rahatsızlıkları ortadan kaldırır

Cinsel birleşme sırasında kadın vajinasından çeşitli sıvılar salgılanır. Bu sıvıların temel işlevi vajina yolunu kayganlaştırarak rahat bir cinsel birleşme sağlamaktır.

Son yıllarda yapılan birçok araştırmaya göre kadının salgıladığı bu sıvı vajinadaki bakterilerin ölmesini sağlar ve böylece kimi cinsel hastalıkların engellenmesine katkıda bulunur.

Aynı olumlu etkiyi erkek spermleri de yapmaktadır. Kadının döl yatağına akıtılan erkek sperminin şifa olduğuna dair ilk çağ toplumlarına ait yazılı tabletler bulunmuştur. 2010 yılından sonra yapılan bazı klinik araştırmalar eski çağlardaki insanların haklılığını ortaya çıkarmıştır. Bu araştırmalara göre kadın ve erkeğin aynı anda boşalması hem ruhsal hem de bedensel olarak çok faydalı sonuçlar doğurmaktadır.

Kalp krizi riskini azaltır

Seks sırasında kalp atışı hızlanır, kan akışı daha güçlü biçimde olur. Bu durum kalp rahatsızlığı riski olan insanlar için önemli bir egzersizdir. Ancak bu konuda bir uyarıda bulunmakta fayda görüyoruz:

Daha önceden kalp krizi geçiren ya da kalp ameliyatı olan kişiler aşırı tempolu sevişmekten uzak durmalıdır. Yani hafif tempolu seks bu hastalar için olumlu etki yaparken tempoyu aşırı arttırmak çeşitli sıkıntılara yol açabilir.

Seks, kanserin düşmanı…

Prostat kanseri ile göğüs kanseri üzerine yapılan araştırmalarda düzenli seks yaşamına sahip insanların bu kanser türlerine yakalanma risklerinin daha düşük olduğu tespit edilmiştir.

Hatta bu iki kanser türü genetik olmasına rağmen aktif bir cinsel yaşam ile risk minimum seviyeye düşürülebilmektedir.

Uyku problemlerini aşmak için cinsel yaşamınızı renklendirin!

Birçok kadının seks için “rahat bir uykuya dalmak için en etkili aktivite” tanımlamasını yaptığını duymuşsunuzdur. Evet gerçekten de seks en etkili uyku ilaçlarından biri görevini üstlenmektedir.

Seks ile uyku arasındaki ilişkinin temelinde biriken yoğun enerjinin boşaltılması yatmaktadır. Seksten sonra kişilerin üzerlerindeki stresi atmaları ve daha rahat bir ruh haline bürünmeleri de aynı temele dayanmaktadır.

Adet düzensizliklerini cinsellikle aşmak mümkün

Adet düzensizlikleri, kadınları en fazla yıpratan rahatsızlıklardan biridir. Yorgunluk, halsizlik, dikkat eksikliği ve psikolojik gerilime yol açan bu rahatsızlık pek çok kadının kâbusu haline gelmiştir.

Adet düzensizliklerini gidermek için ilaç kullanmak hiçbir zaman net bir çözüm getirmez. Çünkü bu ilaçlar kadınlarda hormon dengesini bozarak kimi olumsuz durumların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Adet düzensizliklerini gidermek için seksin tedavi edici gücünden faydalanmak ise en isabetli tercihtir. Çünkü haftada en az üç defa seks yaparak hayatlarını sürdüren çiftlerde adet düzensizliğinin görülme oranı çok düşük olmaktadır.

Gerçekten de En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top