Rüyada Gelinlik Denemek Yeni Başlangıç Anlamındadır

Rüyada gelinlik denemek renklere göre farklı yorumlanır

Rüyada beyaz ve siyah renkli gelinlik görmek hayra yorumlanırken diğer renklerde gelinlik görmek uğursuzluk habercisi kabul edilir.

Beyaz gelinlik özel yaşamla ilgili müjdeli haber anlamındadır. Pek çok eski rüya tabiri kitabında beyaz gelinlik gerçek yaşamda da beyaz gelinlik giymek biçiminde tabir edilmiştir. Beyaz gelinlik hayırlı kısmet dışında da pek çok güzel durumun müjdecisi kabul edilmektedir.

Siyah renkli gelinlik rüya gören kişiyi endişelendirse de pek çok hayra işarettir. Zira bu rüya maddi bakımdan zorlukların aşılması ve sağlık alanında da şifa bulunması anlamına gelmektedir.

Kırmızı, pembe, yeşil, mor, lila gibi farklı renklerde bir gelinlik görmek ise pek hayra yorulmaz. Bu rüya yakın bir zamanda meydana gelecek kaza-bela habercisidir. Rüya gören kişi, dua edip bir miktar sadaka vererek bu kaza-belanın define gayret etmelidir.

Rüyada temiz gelinlik denemek ile kirli gelinlik denemenin farkı

Temiz gelinlik sıkıntıların bitmesi, maddi bakımdan rahata kavuşulması ve özel yaşamda mutlu olunmasıdır.

Kirli gelinlik görmek ise kadın ve erkek için tabiri değişen bir rüyadır:

Kadınların rüyalarında kirli bir gelinlik görmeleri gıybet günahına bulaştıklarını haber vermektedir. Bilindiği gibi gıybet büyük günahlardan biridir. Bu rüyayı gören kişilerin tövbe istiğfar ederek yaptıkları yanlışlardan bir an önce dönmeleri faydalarına olacaktır.

Erkeklerin rüyalarında kirli gelinlik görmeleri ise başlarına musallat olacak ahlaksız bir kadına işaret etmektedir. Bu nedenle rüyasında kirli bir gelinlik gören erkeklerin kendilerini karşı cinsten gelebilecek her türlü aykırı ilişkiden muhafaza etmeleri gerekmektedir.

Rüyada gelinlik denemek ve gelinliğin yırtık olması

Kişi hakkında dedikodu yapıldığına işarettir. Rüyada gelinlik denemek kişinin şeref ve haysiyeti konusunda birilerinin ileri geri konuştuğunu haber vermektedir.

Bu rüyayı gören kişilerin durup gelecekte neler olacağını beklemeleri doğru değildir. Çünkü dedikodu çok hızlı yayılan ve insanın bir ömür boyu adının kirlenmesine neden olan çok kötü bir illettir. Rüya sahibi dedikoduların kimlerden kaynaklandığını tespit ederek “henüz iş işten geçmemişken” bu illetin yayılmasına engel olmalıdır.

Rüyada annesini gelinlik içinde görmek

İki olumsuz durumun ifade edildiği ilahi ikaz mahiyetinde bir rüyadır:

Ya kişi farkında olmadan haram mal kazanmakta ve bunu ailesine yedirmektedir ya da rüya gören kişi başka bir insana büyük bir haksızlık yapmıştır.

Her iki durumda da rüya “kul hakkına girmek” manasındadır. Bilindiği üzere affı en güç olan günahlardan biri de kul hakkıdır. Bu itibarla rüyasında annesini gelinlik içinde gören kişi gerekli iç muhasebeyi yapmalı ve doğru yola ulaşmanın çarelerini aramalıdır.

Bir erkeğin gelinlik giydiğinin görülmesi ne anlama gelir?

Eğer bir erkek rüyada kendisinin gelinlik giydiğini görürse bu durum erkeğin büyük bir hata yapacağını göstermektedir. Rüya sahibi çok büyük bir kabahat işleyecek ve yaptığı bu hatadan dolayı büyük bedeller ödemek zorunda kalacaktır.

Rüyada başka bir erkeğin gelinlik giydiğini görmek ise ayrılık ile tabir olunmaktadır. Bu ayrılık rüyada gelinlik giydiği görülen kişi ile alakalı olmayıp rüya gören şahısla ilgilidir.

Rüyada gelinlik denemek sonrasında düğün görmek

Görülen düğünün niteliğine göre iki farklı biçimde tabir edilmektedir:

Çalgılı düğün görmek hayırlı kabul edilmez ve kaza-bela habercisidir. Bu bakımdan eski rüya tabiri kitaplarında “görülen düğün evi aslında yas evidir” ifadesi kullanılmıştır.

Rüyada sade bir nikâh töreni görmek ise hayırlı durumlara işaret etmektedir ve rüya sahibinin uzun ve mutlu bir ömür süreceğini müjdelemektedir.

Rüyada gelinlik giydiğini gören kadınların yaşı rüyanın tabirini değiştirebilmektedir

Genç bir kızın rüyasında temiz bir gelinlik giydiğini görmesi gerçek yaşamda da mutlu bir evlilik yaşayacağına tabir edilmektedir.

Evli bir kadının rüyada gelinlik giydiğini görmesi ise hafif bir sağlık sorunu yaşanacağına işaret sayılmaktadır.

Yaşı epey geçmiş bir kadının rüyada gelinlik giydiğini görmesi ise ecelin yaklaşması biçiminde tabir edilmektedir.

Tabi şunu da ifade etmek gerekir ki gelinlik rüyası gören kişinin yaşı rüyanın tam ve doğru tabiri için tek başına yeterli bir ölçüt değildir. Rüyadaki diğer detayların da hesaba katılarak bir sonuca varılması daha isabetli olacaktır.

Rüyada gelinlik denemek, duvak görmek

Gelinlik duvakları aslında kişinin bahtını (şansını) temsil etmektedir. Bu bakımdan rüyada görülen duvağın hangi özelliklere sahip olduğu büyük önem arz etmektedir.

Görülen duvağın güzel olması ve kolay açılıp kapanması rüya gören kişinin de bahtının açıldığı anlamına gelmektedir.

Ancak görülen duvak kirli ise veya açılmıyorsa bu durum aile içinde yaşanacak çok şiddetli bir kavgaya işaret etmektedir.

Hangi gelinlik modeli rüyalarda ne anlama gelir?

Gelinliklerin renkleri gibi gelinliklerin modelleri de rüya tabiri üzerinde etkili olmaktadır.

Hangi gelinlik modelinin ne anlama geldiği şöyle izah edilebilir:

Rüyada kabarık model gelinlik denemek rızık genişliği anlamına gelir.

Dar model gelinlik denemek maddi bakımdan sıkıntı yaşamak demektir.

Kısa etekli gelinlik giydiğini görmek uzun bir yolculuğa çıkmaktır.

Uzun etekli gelinlik ise kişinin ömrünün sonlarını çok mutlu ve güzel geçireceğini ifade etmektedir.

Rüyada gelinlik görmek, gelin çiçeği görmek

Görülen çiçeğin güzel olması halinde beklenmedik bir anda büyük bir servete sahip olmak manasında yorumlanır.

Eğer görülen gelin çiçeği çirkin ise bu durum rüya gören kişinin kıskançlık duygusuna işaret etmektedir. Rüya sahibi bir süredir anlamsız bir kıskançlığın pençesine düşmüş ve bu duygusundan ötürü de hem kendisine hem de çevresine zarar vermeye başlamıştır.

Rüya bu anlamda beslenen kıskançlığın anlamsız olduğunu ve bu kör edici duygudan vazgeçilmesi gerektiğini beyan eden bir mesajdır.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top