Rüyada Balık Tuttuğunu Görmek Rızık Genişliğidir

Rüyada Balık Tuttuğunu Görmek Neden Farklı Şekillerde Tabir Edilir?

Rüyasında balık tuttuğunu gören kişi, rüyasını; işlerinin yolunda gideceğine ve artık tamam huzuru buldum diyeceği bir noktaya geleceğine yormalıdır. Rüya sahibi, geçirdiği çileli zamanlarının ve sıkıntılı süreçlerinin sonucunda kendisine yeniden doğduğunu hissettirecek kadar mutlu olacağı gelişmeler yaşayacaktır şeklinde tabir edilir.

  • Kişinin yaşayacağı sıkıntıları yaşından daha büyük görünmesine, insanlarca anlaşılamayacak kadar olgun düşünmesine ve kendini her daim yalnız olmasına veya böyle hissetmesine neden olacaktır. Bu yüzden rüya sahibi asla gerçek manada mutluluğu yakalayamayacak ve asla yaşadığı anın hakkını veremeyecektir.

Bütün bu yaşanmışlıklarının sonunda rüya sahibinin kavuşacağı huzur ve rast giden işleri; geleceğine, yaşayacağı ömrünün geri kalanına ve bugününe hatta kendisine adeta ilaç gibi gelecektir. Kişi yakaladığı huzurun gerçekliğine inanamayacağı için belirli bir süre boyunca yaşadıklarını yadsıyacak ve anlam veremeyecektir.

  • Fakat geçen o istikrarlı ve kararlı huzur saatleri sayesinde rüya sahibi, yaşadıklarının gerçekliğini kavrayacak ve gereken uyumu sağlayarak artık sıkı sıkıya tuttuğu zincirlerinden kopacaktır ve hayatını tamamen akışına bırakacaktır.

Din alimleri, rüya sahibini; sadece elde ettiği huzurun, sakinliğin veya işlerinin rast gitmesi şansını kaybetmemesi için dua ve ibadetine daha sıkı sarılması gerektiğini salık vermektedirler. Ayrıca yapılan bir diğer yoruma göre balık tutmak; kişinin tuttuğu balığın büyük, küçük, taze, ölü ve renkli oluşuna göre yorumlanmalıdır.

Rüyada Büyük Balık Tuttuğunu Görmek

Rüyasında büyük balık tuttuğunu gören kişi, rüyasını; kendisinin veya bir başkasının tutup tutmadığına göre yorumlamalıdır. Eğer büyük balığı tutan kişi rüya sahibi ise bu rüyası; kişinin binlerce rakibi arasından yapılan bir seçmeden birinci çıkarak herkese büyük bir fark atacağı manasına gelmektedir.

  • Rüya sahibi, sahip olduğu çok aşırı derecedeki yetenekleri sayesinde giriştikleri yarıştan birinci çıkacak ve yeteneklerini de geliştirecek fırsatları yakalayacaktır şeklinde tabir edilir. Ayrıca yapılan bir diğer yoruma göre büyük balık tuttuğunu görmek; rüya sahibinin; zengin, bol kısmetli ve bereketli bir kısmete sahip olacağı manasına gelmektedir.

Kişi seçeceği adım sayesinde yaşamı boyunca rahatlığa kavuşacak, güzel bir yaşam sürecek ve her istediği anında gerçekleşecektir. Yani rüya sahibi artık bir eli yağda öbürü balda bir yaşam sürecek ve geçmişinde yaşadığı aksaklık, yoksunluk ve kısmetsizlikleri gerisinde bırakacaktır şeklinde tabir edilir. Din alimleri, rüya sahibine; kavuşacağı rahat koşulların rehavetine kapılmamasını, asla nereden geldiğini unutmamasını ve ne olacağını her daim sorgulayıp buna yönelik çalışmalar yapması gerektiğini salık vermektedirler.

  • Eğer rüyada görülen büyük balığı rüya sahibi, bir başkasının tuttuğunu görüyor ise rüyasını; kendi nasibi olan ve kendisine niyetlenen nasibini vaktini kaçırarak ellerinin arasından kaybedeceğine ve çevresindeki herhangi birine kaptıracağına yormalıdır.

Rüya sahibi nasibinin kendisine odaklandığının farkına varamayacak, nasibinin yönelimini fark etmediğinden etrafındaki çok daha uyanık insanların nasibini kapması an meselesine dönüşecek ve ellerinin arasından kayıp giden nasibine uzaktan bakmakla yetinecektir şeklinde tabir edilir. Din alimleri, böyle bir durum karşısında rüya sahibine; kayıp giden nasibine çok fazla takılmamasını ve hakkını helal edebilmesinin çok önemli olduğunu salık vermektedirler.

Rüyada Küçük Balık Tuttuğunu Görmek

Rüyasında küçük balık tuttuğunu gören kişi, rüyasını; küçük çaplı bir üreticilik yapacağına yormalıdır. Rüya sahibi, ekeceği çiçeklerden, sebzelerden ve meyvelerden küçük de bir gelir elde edecektir şeklinde tabir edilir.

  • Rüya sahibi, yapacağı küçük çaplı tarım sayesinde ruhunu dinlendirecek, düşüncelerini dinleyecek ve alması gereken kararları alarak gününü değerlendirebilecektir. Böylece kişi daha sağlam bir ruh haline bürünerek yaşamını sürdürecek ve aldığı her kararından memnun kalarak gerçek manada bir yaşam dengesi kazanacaktır şeklinde tabir edilir.

Kişinin bu denge hali çevresindeki insanların da olumlu ve pozitif bir enerji hissedip kendisine yaklaşımını kolaylaştırmasına neden olacaktır. Din alimleri, rüya sahibine; benimsediği pozitif ruh halini insanlara yansıtırken yiyebilecekleri bir pastaymış gibi yansıtmamasını ve insanlara yardımcı olayım derken kendi enerjisini çalmalarına izin vermemesi gerektiğini salık vermektedirler.

  • Ayrıca yapılan bir diğer yoruma rüyada bir başkasının küçük bir balık tuttuğunu görmek; rüya sahibinin, iki kişi arasında yaşanacak olan kısa süreli bir aşka vesile olacağı manasına gelmektedir. Kişi birbirlerini sevdiklerini söyleyen ama asla birbirine bundan bahsedemeyen ve bu yönde adım atamayan iki kişiyi bir araya getirecek ve hayatlarının belirli bir döneminde az da olsa mutlu olmalarına vesile olacaktır şeklinde tabir edilir.

Tabii bu aşkın kısa süreli olmasından ötürü ilişkileri bitince rüya sahibini suçlayacaklardır ve rüya sahibine ciddi manada duygusal bir doping uygulayacaklardır. Bu dopingleri, rüya sahibini belirli bir süreye kadar rahatsız edecek fakat daha sonrasında olgun iki insana dönüşmelerinden ötürü artık rüya sahibini rahatsız edecek derecenin altına inecektir. Din alimleri, rüya sahibine; asla aracı olmamasını, aracı olsa bile bu işin hayrını iyice tartmasını ve asla hayırlı bulmadığı noktada müdahale etmemesini salık vermektedirler.

Rüyada Taze Balık Tuttuğunu Görmek

Rüyasında taze balık tuttuğunu gören kişi, rüyasını; hayatı ile alakalı yepyeni kararlar alacağına, devam eden ve git gelli bir ilişkiye dönüşen ikili bir ilişkisini bitireceğine, yıllarca uğraş verdiği halde düzeltemediği ailevi konularını düzeltmeye başlayacağına ve sürekli vefakarlık yapıp kendisinden verdiği bir dostluğunu bitireceğine yormalıdır.

  • Kişi kendisine standart gelen, kendisini rahatsız eden ve her defasından kendisinden ödün vererek yaşamasına neden olan bütün ilişkileri ile iletişimlerini askıya alacak ve insanlara dur diyebilecektir şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi yaşadıklarını hak etmediğini düşünecek, insanların neden sürekli kendisinden aldıklarını sorgulamaya başlayacak ve buna bir dur demeye çalışacaktır.

Din alimleri, rüya sahibinin bu kararı ve davranış şeklini tebrik ederken sadece değerlendirme yaparken asla çok fazla acımasız olmaması gerektiğini salık vermektedirler. Ayrıca rüyasında bir başkasının taze balık tuttuğunu gören kişi, rüyasını; iyi ve temiz bir niyete sahip olan birileri ile bir çalışma yapacaklarına ve bu çalışmaları sayesinde insanların kendisine hayranlık, sevgi ve dostlukla yaklaşacaklarına yormalıdır.

  • Rüya sahibi kendisine yardımcı olan ve asıl amacı ne kadar çok insana yardımcı olursa o kadar iyi olan biri ile giriştiği bu çalışmalar sayesinde hayatı daha net algılayacak ve huzurlu olacaktır. Tabii yardımcı oldukları insanların gülüşleri, minnettar bakışları ile kendilerine sundukları sonsuz sevgi dolu yürekleri de yaşamlarına bir renk katmalarını sağlayacaktır.

Din alimleri, rüya sahibine; bu arkadaşı konusunda dikkatli olması gerektiğini, tutulmamasını ve asla bağ kurmamasını salık vermektedir. Çünkü hayatlarının bir yerinde anlaşamayıp yollarını ayırma ihtimallerinin olduğunu dile getirmektedirler.

Rüyada Ölü Balık Yakaladığını Görmek

Rüyasında ölü balık yakaladığını gören kişi, rüyasını; çok büyük bir beklenti ile girmiş olduğu ve hayatının sonuna kadar yanında kalacağına inandığı birinin beklentilerini boşa çıkaracağına ve asla ilk duraktan sonra hayatının hiçbir yerinde yanında durmayacağına yormalıdır.

Kişi beklentilerinin büyüklüğü altında kalacak, ezilecek. Çünkü karşı taraf asla kendisine yaklaştığı gibi temiz niyetli bir kişiliğe sahip değildir ve tek amacı rüya sahibini yakın çevresi gözü önünde düşürmek olacaktır, şeklinde tabir edilir.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top