Mutlu Olmak İstiyorum Diyenlere 3 Mükemmel Metot

Mutlu Olmak İstiyorum, Öyleyse Bu Metotları Bilmeliyim 🙂

Mutlu olmak konusunda atılabilecek adımları ve yapılabilecek eylemleri gözler önüne sererek bu konuda sizi aydınlatmaya ve bilgilendirmeye çalışacağız ve aynı zamanda mutlu olmanın nasıl mümkün olabileceği hususunu da sizlerle paylaşıp hayatınızda daha güzel noktalara ulaşabilmenizi sağlamaya gayret göstereceğiz.

  • Öncelikle mutlu olmak istiyorum diyen insanların şimdiye kadar çoktan fark etmiş olduğu, fakat yine de hatırlatmakta fayda gördüğümüz şu hususu belirtmek isteriz:

Mutlu olmak istiyorum diyen herhangi bir kişi, sürekli bir şekilde ve daima mutlu olamayacağını bilmeli; çünkü sürekli bir biçimde ve daima mutlu olmak, insan tabiatına aykırı olduğu gibi eşyanın tabiatına da aykırıdır.

  • Çünkü karanlık olmadan aydınlığın kıymeti bilinemeyeceği gibi üzüntü ve stres olmadan da mutluluğun ve huzurun, sükûnetin ve dinginliğin de kıymeti bilinemeyecektir. Bu nedenle mutlu olmak istiyorum diyen insanların mutluluk oranını ve seviyesini artırmak mümkün olsa bile, bunu maksimuma taşımak ve daima mutlu olmalarını sağlamak kesinlikle imkânsızdır ve insanın tabiatına aykırıdır.

Öyleyse bu bilinç ve farkındalık içerisinde hareket ederek, mutlu olmak istiyorum diyen insanlara mutluluk oranlarını arttırabilecekleri birkaç önemli tavsiye ile devam edelim:

Mutlu Olmak İstiyorum, Bakış Açısı Meselesi…

Mutlu olmak, aslında kişinin bilinç seviyesine bağlı ve olaylara hangi açıdan baktığı ile ilgilidir; bu anlamda mutlu olmak istiyorum diyen biri, zenginleşerek bütün ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir noktaya ulaştığında tamamen mutlu olacağını zannediyorsa, bu durum kendisinde hayal kırıklığı yaratabilir ve bu durumun yaşattığı şok ile karşı karşıya kalabilir.

  • Çünkü birçok kişi yeterince zengin olmasına rağmen hala mutsuz ve huzursuz bir şekilde hayatlarına devam etmektedir; öyle ise mutluluğu herhangi bir şeye bağlamak ve ona ulaşılması neticesinde mutlu olunacağını düşünmek hatalı bir düşüncedir ve bu bakış açısı sizi (u)mutsuzluğa sevk edebilir.

Bu bağlamda bakış açınızı değiştirerek mutlu olmak istiyorum ifadesine daha mantıklı ve daha anlaşılır çözümler bulabilirsiniz; çünkü günümüz toplumunda neredeyse hiç parası olmayan insanlar bile mutluluğu yakalayabilir ve tatminkar bir ömür yaşayabilir.

Bu durum tamamen bakış açısı ile alakalıdır ve bu durumun farkına varmak da insanın içinden gelen mutlulukla coşup hareket etmesine vesile olmaktadır.

İlgili Yazı: Özgüven Nasıl Kazanılır, 3 Denenmiş Yöntem

Mutlu Olmak İstiyorum, Minimalist Bir Hayat

Bu anlamda mutlu olmak istiyorum diyenler için bir başka tavsiye de minimalist bir hayat tarzı tavsiyesi olabilir; çünkü minimalist bir şekilde yaşamak, aslında insanın tabiatına en uygun olan yaşam tarzıdır ve eskilerin ifadesi ile ‘bir lokma bir hırka’ şeklinde yaşamayı ifade eder.

  • Minimalist yaşam tarzında hayatınızda gereksiz olan hemen hemen her şeyi çıkarmaya çalışmalı ve onlar olmadan da hayatta kalabileceğiniz bütün nesneleri ve lüzumsuz insanları hayatınızdan çıkarıp daha sakin ve daha huzurlu bir hayat yaşamaya gayret göstermelisiniz.

Yapılan birçok araştırma, minimalist hayat tarzını benimseyen insanların daha mutlu olduğunu ve daha huzurlu bir yaşama adım attıklarını ortaya koymaktadır.

Mutlu Olmak İstiyorum, Yeni Kitaplar ve Filmler…

Eğer ısrarla ve daima mutlu olmak istiyorum diyorsanız öyle ise yeni kitapların ve yeni filmlerin kapılarını beyninize açmalı ve kitaplar ya da filmler içerisinde mutluluğu yakalamaya gayret göstermelisiniz; çünkü şimdiye kadar yapılan birçok araştırma, kitap okumayı ya da kaliteli filmler seyretmeyi alışkanlık haline getiren insanların çok daha mutlu bir ömür yaşadıklarını ve amaçlarına daha kısa süre içerisinde ulaşarak mutluluk katsayılarını artırdıkları gerçeğini ortaya koymaktadır.

  • Bu anlamda öncelikle ilgi alanınızı tespit etmeli, hangi kitaplardan hoşlandığınızı ve hangi filmleri beğenerek izlediğinizi saptamalı, sonra da kendinizi filmlerin ve kitapların kollarına bırakıp mutluluk okyanusuna dalmalısınız.

Eğer bu konuda kendinizi eğitebilirseniz, kısa süre içerisinde ne kadar mutlu olduğunuzu, film izlerken ya da kitap okurken mutluluğunuzun katsayısının artmaya başladığını da fark ederek bize teşekkür etmeye başlayacaksınız.

Güzel Bir Tavsiye…

Mutlu olmak istiyorum diyen insanların özgüven konusunda problem yaşadığı da bilinen bir gerçektir ve yapılan birçok araştırmanın sonucu olarak ortaya konmuştur; bu nedenle size mutluluk anlamında katkı sağlayacak ve özgüveninizi geliştirecek müthiş bir eser tavsiyesinde bulunmak istiyoruz.

Bu eseri şuraya tıklayıp inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top