Muska nasıl yapılır, nasıl bozdurulur?

Muska ile ilgili merak edilen her şey

İsteklerin gerçekleşmesi için yazılan ve olağanüstü tesirler gösterdiğine inanılan yazılı belgelere muska denir. Muskalar farklı isteklerin gerçekleşmesini dilemek maksadıyla yapılabilir.

Halk arasında dini bir niteliği olduğu düşünülse de aslında muska yapmanın İslam dini ile bir alakası yoktur. Hatta büyük alimler muska yapmanın büyü yapmak ile eşdeğer olduğunu ifade ederek müminleri bu şer uygulamaya başvurmama konusunda kesin bir dille uyarmaktadır.

Bu yazımızda muskaların nasıl yapıldığı ve nasıl bozdurulduğu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Yazımızın sonunda ise isteklerin gerçekleşmesi yolunda muskalardan çok daha hayırlı bir yol tavsiyesinde bulunacağız.

Muskalar hangi amaçları gerçekleştirmek maksadıyla yapılmaktadır?

Hayattaki her tür isteğin gerçekleşmesini dilemek için muska yapılabilir. Söz konusu isteklerin helal dairesinde olup olmaması önemli değildir. Bazen muskalar kötü amaçların gerçekleşmesini istemek maksadıyla da yapılabilir.

Muskalar sıklıkla şu maksatları gerçekleştirmek için yapılmaktadır:

 • Bir kişinin aşık ettirilmesi
 • Birbirini seven insanların ayrılması
 • İnsanları irade gücünü kırarak onları bir konuda ikna etmek
 • İnsanlara yanlış kararlar aldırmak
 • Asabi kişilerin sakin bir insan olmasını sağlamak
 • Aile fertlerinin arasını açmak ve böylece huzursuzluğa sebep olmak
 • İşlerin ters gitmesine neden olmak
 • İş yerine giren kişilerin alışveriş yapmasını sağlamak
 • İnsanların ruh halini bozmak
 • Uyku problemlerini gidermek
 • Kaza-belalara karşı korunmak
 • Maddi yönden amaçlanan hedeflere ulaşmak
 • Özel hayatla ilgili sorunları çözmek veya özel hayatta sorunlar çıkartmak

Muskaların yapılış maksatları ile ilgili maddeler incelendiğinde sanki bazen hayırlı amaçlar için yapıldığı izlenimi uyanabilir. Ancak ister olumlu amaçlar için olsun ister olumsuz amaçlar için olsun muska yapmak hiçbir şekilde doğru değildir.

Muska ile dua iki farklı kavramdır, aman dikkat!

Dua, kulun yüce Rabbine yönelmesi ve dileklerinin gerçekleşmesi için ondan yardım istemesidir. Dualar sözlü yakarışlar olup nuranidir. Dua etmek dinin özüdür. Kuran-ı Kerim’de ve hadislerde defalarca duaların önemi üzerinde durulmuştur. Hatta Kuran’da ve hadislerde pek çok kutsi dua bulunmaktadır.

Muska yapmak ise peygamberimiz döneminde yapılmayan ve sonradan ortaya çıkan uygulamalardır. Aslında muskaların kökeni büyü yazıları olan “vefklere” dayanır. Muskalar Arapça yazılsa da ve içinde bazı dini kelimelere yer verse de asla dua gibi anlaşılmamalıdır. Bu hususta kesin ve net bir yargı varsa o da muska yapmanın dinen caiz olmadığı meselesidir.

Muska nasıl yapılır?

Muskalar avuç içi büyüklüğünde bir kağıt parçası üzerine çeşitli yazılar yazılmak suretiyle yapılır.

Muska ile etkilenecek kişilerin isimlerinin yanı sıra bazı esmaların ya da ayetlerin tersten yazılması da söz konusudur. Hazırlanan yazı su geçirmez bir muhafazanın içine konur.

Muskaların şekli genellikle üçgen biçimindedir. Bazen muskalar rulo haline getirilerek özel bir haznenin içine konur. Muskaların bu şekilde özel olarak korunmasındaki amaç yazıların silinmesinin engellemektir. Zira muskalarda yazılan yazıların herhangi bir sebeple silinmesi halinde muskaların tüm tesiri ortadan kalkar.

Muskalar nasıl bozulur?

Muskaların iki farklı bozdurulma yolu vardır:

Bu yollardan birincisi muskanın ele geçirilerek içinde bulunan yazıların silinmesidir. Bu metot çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Çünkü muska yaptıran kişiler bu durumu diğer insanlardan gizlemektedir.

 • Muskanın diğer bozdurulma yolu ise büyü bozma duası okumaktır. Zira muska da bir nevi büyü sayılır. Bu itibarla büyü bozma duaları muskaların bozdurulması için de okunmaktadır.

Muskaların bozdurulması için okunması tavsiye edilen dua “Muavvizeyetyn duası”dır. Bu dua Felak ve Nas surelerinin peş peşe üçer defa okunması suretiyle icra edilir. Muavvizeyetyn duasını kendisine büyü yapılan kişi bizzat okuyabileceği gibi yakınları da vekaleten okuyabilir. Bu duanın okunması ile inşallah yapılan tüm muskalar hükümsüz kalacaktır.

Önemli bir tavsiye

İsteklerin gerçekleşmesi için muskadan çok daha hayırlı bir yol vardır ki o da dua okuyarak yüce Allah’ın rahmetini ummaktır. İçten ve samimi duygularla Rabbine yönelen kişinin inşallah elleri boş çevrilmeyecek ve duaları kabul görecektir.

İşte tam da bu noktada tamamı sahih dualara dayanan çok etkili bir eser tavsiye ederek yazımızı noktalamak istiyoruz. Okurlardan çok olumlu yorumlar alan Her Kapıyı Açan Murad Duaları adlı eser inşallah sizin yaşamınızda da güzel gelişmelerin olmasına vesile olacaktır.

Gerçekten de Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. Bu kitap gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

Konuyla ilgili olarak Büyü Belirtileri ve Kara Büyü başlıklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz. 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top