Korkunca Okunacak Dua ile Tüm Korkularınızdan Kurtulun!

Korkunca Okunacak Duanın Muazzam Faziletleri

Korku her insanın dünyasında yer bulan bir duygudur. Ancak bazı insanlarda bu korkular yaşamlarını olumsuz seviyede etkileyecek boyutlara ulaşabiliyor. Yalnız kalamama, sürekli gece korkma, vesvese, evde biri var hissi yaşamak, uykuda korkmak gibi uzayıp giden bir liste oluşturulabilir. İnsanların bazı korkularını yenebilecekleri kanısına vararak destek almaları bu sıkıntıların hafiflemesine oldukça yardımcı olmaktadır. Manevi duyguları güçlü biri iseniz dua ederek de pek çok sıkıntınızdan kurtulacağınızı bilirsiniz.

Yüce Allah kullarının kendinden istemesinden ve sürekli olarak dua etmesinden çok hoşnuttur. Kullar ve yüce Allah arasında en güçlü bağlardan biri de hiç şüphesiz ki dualardır. Dua etmek hem sizi sıkıntılarınızdan uzaklaştıracak hem de Allah’ın sevdiği bir kul olmanın kapıları açılmış olacaktır.

Korkunca Okunacak Dua Hangi Durumlarda Okunur?

İnsanlar korkunca okunacak dua denildiğinde genellikle hangi aşamada bu duayı okuyacaklarında kararsız kalmaktadırlar. Gece korkuları, üç harflilerin korkuları, vesveseler, yalnız kalma korkusu, kapalı kalma korkusu, tedirginlik gibi pek çok korku için bu dua Allah’ın izni ile size ferahlık sağlayacak ve kalbinizden ve aklınızdan bu korkuları söküp atacaktır.

Bu duaları ederken önerilen gün içinde sıklıkla okumak ve öncesinde istiğfar etmek sonrasında ise peygamberimize salât ve selam ederek duaya aracı tayin ederek duanın gücü artırılarak edilmektedir. Bu dua yaşanan pek çok korku için oldukça güçlü ve tesirli bir duadır. Bu nedenle ezberleyerek gün içinde hep okumaya özen gösteriniz. Ezberleyemiyor iseniz kısa duaları okumalı veya bu duayı yazılı olarak okuyup üzerinizde taşımalısınız. Allah’ın izni ile korkularınızın hızla yok olup hayatınızdan çıktığını göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Hastalara Okunacak Dualar

Korkunca Okunacak Dua Nasıl Niyaz Edilir?

İslam âlimlerinin korkunca okunacak dua için belirtmiş oldukları özel bir ritüeli bulunmamaktadır. Ancak dualara saygı gerekçesi ile abdestli olarak okunması uygun görülmektedir. Eğer yatmadan evvel bu duaları ediyor iseniz veya bulunduğunuz ortamda kıbleyi biliyor iseniz bu şekilde okumak çok daha uygundur. Her duada olduğu gibi korkunca okunacak dua içinde kalbinizi tam açarak dua ederek Allah’tan yardım istemeniz önemlidir. Dilden edilen duaların pek bir ehemmiyeti yoktur. Dualar kalben edildiği zaman Allah katında makbul kılınmaktadır.

Korkunca Okunacak Duanın Sözleri

Korkunca okunacak birbirinden farklı dualar vardır. Bu dualardan her biri farklı bir konuya dair okunmaktadır. Büyük alimler bu hususta şunları beyan etmişlerdir:

Ani gelişen korkular karşısında Nisa suresinin 132. ayeti kerimesini okumak inşallah çok faydaları sonuçlara vesile olacaktır:

Bismillahirrahmanirrahim

Ve lillahi ma fis semavati ve ma fil ard ve kefa billahi vekıla (amin)

Duanın Türkçe meali

Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah’ındır. Vekil olarak Allah yeter. (Nisâ-132)

Düşman korkusunu yenmek için okunan dua Yunus suresi 62. ayeti kerimedir.

Bismillahirrahmanirrahim

E la inne evliyaellahi la havfün aleyhim ve la hüm yahzenun (amin)

Duanın Türkçe meali

Bilesiniz ki, Allah’ın dostlarına hiçbir korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir de. (Yûnus-62)

Özel hayattaki sıkıntılar ile maddi yaşamdaki sorunlardan kaynaklanan korkulardan kurtulmak için okunan dua ise Hazreti Muhammed’in şu hadisi şerifidir:

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme inni eslemtü nefsi ileyk ve veccehtü vechi ileyk ve fevvadtü emri ileyk, ve elce’tü zahri ileyk, rağbeten ve rahbeten ileyk. La melcee vela mencee minke illa ileyk. Amentü bi kitabikellezi enzelte ve rasulikellezi erselte.(amin)

Duanın Türkçe karşılığı

Allah’ım, nefsimi sana teslim ettim, yüzümü sana çevirdim, işimi de sana havale ettim. Sırtımı sana hem korkarak, hem de ümid ederek dayadım. Zaten senden başka sığınak, senden başka dayanak da yoktur. Kurtuluş ancak senin yardımınla, himaye de ancak sana mahsustur. Allah’ım, indirdiğin kitabına, gönderdiğin Peygamberine iman ettim. Bu iman ile uykuya yatıyorum. ( Buhari, Müslim, Tirmizi, Ebu Davud)

Gerçekten de Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. Bu kitap gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top