Kısa Sürede Beladan Kurtulmak için Olağanüstü 2 Dua

Bela ve Musibeti Kısa Zamanda Yok Eden Dua Nasıl Okunur, Nasıl Yapılmalı?

Yaşadığımız iyi şeyler için Allah’a şükretmeli, kötü ve sıkıntılı olanlar için de yine Allah’a sığınmalıyız. Ancak bu şekilde huzura erer, kötü olaylardan, beladan kurtuluruz. Böyle kaza, bela gibi kötü olaylardan korkar ve bunlardan korunma ya da kurtulma için özel bir dua var mı diye merak ederiz. Beladan kurtulma duası ettiğimiz her türlü dua olabilir. İşin özünde Allah’a sığınmak varsa, bu, bildiğimiz tüm dualarla mümkündür.

Beladan Kurtulma Duası Var mı?

Gönülden okuduğumuz tüm dualar, içinde bulunduğumuz beladan kurtulmamız için bize yardımcı olacaktır. Hiç dua bilmiyorsak bile beladan kurtulmayı tüm kalbimizle Allah’tan dilersek yine Rabb’imiz bize sırt çevirmez ve yardım eder.

  • İşin özü inanarak ve tüm kalbinle dilemektir. İçinde kötü niyet barındırmamak çok önemlidir. Yine de tüm bunların dışında beladan kurtulmak için okunacak özel beladan kurtulma duası bulunmaktadır.

Beladan Kurtulma Duası Nedir?

Kuran’da bizzat böyle bir dua ya da sure geçmese bile bazı hadis-i şeriflerde beladan kurtulma duası geçmektedir. Aynı zamanda Hz. Yunus Peygamber’in duası diye de geçmektedir bu dua. Dua şöyledir:

“La ilahe illa ente sübhane-ke innı küntü minez-zalimin.”

Her kim beladan kurtulmak istiyorsa bu duayı okursa bela içinde olan kişinin başındaki beladan kurtulacağı ve rahatlayacağına inanılmaktadır. Ne var ki bu niyaz, öyle sıradan bir şekilde okunmaz, zaten sıradan bir şekilde okunması halinde etki gücü de olmaz. İşte bu nedenle aşağıya aldığımız ayrıntılar bilinerek bu niyaz tatbik edilmelidir.

  • Beladan kurtulmak isteyen kişi duayı gönülden inanarak okumalı ve gerisini hiç düşünmeden Allah’a bırakmalıdır. Eğer kurtulacağından bir an bile şüphe eder, akıbeti hakkında endişelenirse; bu Allah’ın güç ve kudretinden şüphe etmek olur. Bu hiç iyi değildir. Önemli noktaları okumaya devam:

Beladan Kurtulma Duası, Kurtulmak için Ne Yapmalı

Her yeni güne gözümüzü açtığımızda güne besmele ile başlamak en hayırlısıdır. Bu sayede bütün gün işlerimiz yolunda gider. Besmeleyle güne başlamak günü hayırlı kılar. Güne besmeleyle başlamak için bir beladan kurtulmaya çalışmamıza gerek yoktur. İşlerimizin rast gitmesi için de besmele ile başlamakta fayda vardır.

Bununla birlikte başı belada olan kişi de her yeni güne besmeleyle başlamalıdır. Çektiği besmeleler gün içinde o belayı uzak tutmasına yardımcı olur. Günün hayrı bozulmaz, gün içinde başladığı her yeni iş için besmelesini yenilerse daha hayırlı olur.

Şunu da Okuyun: Hacet Duası

Beladan Kurtulma Duası İşe Yarar mı?

Hayatta başımıza her türlü şey gelebilir. Allah bir kapıyı kaparsa bir diğerini açar. Onun gücünden şüphe etmemeliyiz. Çabalayıp halledemediğimiz işlerimizi ona bırakmalı ve sabretmeliyiz. Aynı şekilde başımıza gelen beladan da böyle kurtuluruz.

  • Beladan kurtulmak için çok çabaladıysak ve bir türlü başaramadıysak onu Allah’a havale etmenin vakti gelmiş demektir. Beladan kurtulma duası okunduktan sonra belayı Allah’a havale etmiş oluruz.

Bundan sonra sabretmeli ve asla işe yaradı mı, ne zaman kurtulacağım gibi şeyler düşünmemeliyiz. O biz kullar için en iyisini düşünür ve verir, O’nun gücünden şüphe etmemeliyiz.

Beladan Kurtulma Duası, Yapılacak İbadetler

  • Beladan kurtulmak için yapılması gereken özel bir ibadet yoktur. Ama daha önce işlenen günahlar için tövbe etmek, oruç tutmak, bunun için ayrıca namaz kılmak ve namaz sonrası Hz. Yunus Peygamber’in duasını (yani beladan kurtulma duasını) okumak faydalı olacaktır.

Eğer kurtulmak için her yolu denediyseniz ve artık elinizden hiçbir şey gelmiyorsa o musibeti gönül rahatlığıyla Allah’a havale edebilirsiniz. Çünkü o kulunun çaresizliğini görür ve onu asla ve kata çaresiz bırakmaz.

Beladan Kurtulma Duası ile Musibeti Def Etmek Mümkün

  • Başımıza gelen kötü şeyler için ya da içinde bulunduğumuz musibet ve problem yüzünden Allah’a isyan etmemeliyiz. Aksine bu halimize bile şükretmeli ve Allah’a sığınmalıyız. Bu tür durumlar için bir beladan kurtulma duası daha bulunmaktadır.

Bu dua Hz. Muhammed’in hadis-i şeriflerinde geçmektedir. Duada kısaca musibetten kurtulmak ve bu musibetin hayra çevrilmesi dilenmektedir. Her kim bu duayı okursa belası için Allah’tan yardım dilemiş olur. Allah’a sığınan kişinin kısa zamanda derdine çare bulunacağına inanılır.

Dua şöyledir: “Yâ Allahü biketehassantü ve biabdike ve resûlike seyyidine Muhammedin sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem estecertü.”

Harikulade Bir Tavsiye

Gerçekten de Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. Bu kitap gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

1 thought on “Kısa Sürede Beladan Kurtulmak için Olağanüstü 2 Dua”

  1. Merhaba sizi tesadüfen gördüm.Kayınvalidemle yaşiyoruz ama çok huysuz huzursuz biri görümcemde var oda ortaliği hep kariştiriyor. Çok huzursuzus eşimle ayrı eve çıkmak istiyoruz hem bunu çok
    istiyorum hemde bana yaptıklarını ağır konuşmalarinin karşiliğini çekmelerini görmek istiyorum. Onlardan kurtulmak istiyorum duam kabul olurmu acaba

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top