Kalpleri Cezbetme Duası Sizi Herkese Sevdirecek

İnsanların arasında muhabbetin tesis edilmesi, esasında Cenabı Hakk’ın arzusu ve isteğidir; fakat birçok kişi Cenabı Hakk’ın bu isteğinin ve bu arzusunun farkında olmadığı gibi kalpleri cezbetme duası uygulamasının da farkında değildir.

  • Aslında eski İslami kaynakları mercek altına aldığımızda, İslam alimlerinin bize aktarmış olduğu nakilleri incelediğimizde, kalpleri cezbetme duası olarak sunulan birçok farklı uygulamanın olduğunu da görebiliriz. Bu anlamda bu yazımızı kalpleri cezbetme duasına ayırıp size birkaç farklı ve çok etkili dua uygulamalarını aktaracağız.

Bu duaların sözleri ve okunma usulleri birbirinden farklıdır. Dualardan hangisinin zamanı ve okunma tarzı size uyuyorsa o duayı okuyabilirsiniz. Zira verilen tüm dualar sahih kaynaklara dayanmaktadır ve her birinin tesirlerine dair pek çok anlatım vardır. Bu duaları okuyarak muradına kavuşan sayısız mümine ait müjdeli haberler nakledilmiştir. İnşallah sizin de seçeceğiniz dua hayırlara vesile olur ve duanıza icabet görürsünüz.

Birinci Kalpleri Cezbetme Duası Şöyledir

“Hasbünallahu  ve ni’mel vekil, ni’mel mevlâ ve ni’mennasîr, ğufrâneke Rabbena ve ileyke’l masîr.”

Rivayetleri incelediğimizde, bir insanın, kalbinde kendi muhabbetini taşımasını istediği kişiyi hayal ederek sessiz bir yerde yanına bir kağıt parçası alıp yukarıdaki mübarek tabirleri o kağıt parçasına yazması ve onu yanında taşıması halinde kişinin yaptığı kalpleri cezbetme duası etkisini göstermeye başlayacak ve bu insan da aşkın ve muhabbetin güzelliklerini yaşamaya başlayacaktır denilir.

  • Bunun için az önce de ifade ettiğimiz gibi sessiz bir yere geçerek bir kağıt parçasının üzerine yukarıdaki kalpleri cezbetme duasını yazmanız gerekir ve bu dua yazmış olduğunuz kağıdı daima yanınızda taşıyarak uygulamanın etkinliğini göstermesini beklemeniz gerekir.

Bu birinci duayı ve uygulamayı doğru bir şekilde tatbik eden insanların kalpleri cezbetme duasının enerjisi ile dolup taştığı ve bu enerjiyi günlük hayatlarında da daima üzerlerinde hissettikleri rivayet edilir.

  • Bu dua ile alakalı bir rivayete göre bir insan, aşkını ve muhabbetini kazanmak istediği kişiye defalarca bu durumu arz etmesine rağmen karşı taraf hiçbir şekilde bu durumu kabullenmemiş ve başka bir insanı sevdiğini dile getirmiştir.

Reddedilen bu kişi ise kalpleri cezbetme duası olarak yukarıdaki uygulamayı yapıp bu kağıt parçasını tam 7 gün boyunca yanında taşımıştır. Yedinci günün sonunda daha önce teklif edip ret cevabı aldığı bu insan, kendisi ile evlenmek istediğini ifade edip iki tarafın da huzur ve mutluluğu ile sonuçlanan bir durum ortaya çıkmıştır.

Defalarca Denenmiş Başka Bir Uygulama

“Lâ ilâhe illâ ente sübha neke innî küntü minezzâlimîn.”

Aşkını kazanmak ve kalbine girmek istediğiniz kişinin hayalini düşünerek onun hayalini gözlerinizin önünde dipdiri ve capcanlı bir şekilde canlandırıp bu hayal ve bu arzu içerisinde sessiz bir yere geçip yanınıza 1 adet kayısı çekirdeği alarak bu kayısı çekirdeğinin üzerine 21 defa yukarıdaki ifadeyi okuyun.

Ardından da şunları söyleyin:

  • “Yaratılan bütün nimetler ve bütün ihsanlar, insanların fazilete ulaşmaları, onların bereket ve nimet içerisinde yaşamaları için en cömert olan insanların bile istifade ettiği yüce bir cömertliğe sahip olan Yüce Rabbimiz tarafından bizlere ihsan edilmiştir. Onun cömertliği ve ihsanları karşısında bütün insanların dili tutulmuş ve bütün mahlukat hayretler içerisinde kalmıştır. Şimdi bana da nimet vermesi ve bana da cömertliğini tecelli ettirmesi için yaratmış olduğu nimetlerden biri olan kayısı çekirdeğini ona arz ediyorum, kalbimin niyetini ve samimiyetini ona sunarak sadece ona ve sadece ona iltica ediyorum. Bu duanın kabulü olması için bana fazilet bağışlayacağını da umuyorum amin.”

Bu kalpleri cezbetme duasını bu şekilde yaptıktan (yani yukarıdaki mübarek sözcükleri de telaffuz edip bitirdikten) sonra kayısı çekirdeğini yanınızda taşımaya devam etmeli ve 1 hafta boyunca bu kayısı çekirdeğini yanınızda taşıdıktan sonra 7. günün sonunda akşam namazını eda edip bu çekirdeği toprağa gömerek uygulamayı bitirmelisiniz.

Bunu yaptığınızda inşallah kalpleri cezbetme duası sizin de istifade edebileceğiniz müthiş bir noktaya ulaşacak ve bu enerji sayesinde siz de karşı tarafın kalbinde yer edinmenin ve onun kalbine aşk tahtı kurmanın faziletini yaşayacaksınız.

Bir adet hurma ile yapılan kalpleri cezbetme duası

Eski dua kitaplarını inceleyip burada bize aktarılan güzel niyazları ve uygulamaları mercek altına aldığımızda kalpler cezbetme duasının esasında bir hurma ile yapılması halinde en güzel etki ile sonuçlandığı gerçeğine rastlarız.

  • Yani bu dua bir hurma ile yapılmalı ve bilhassa da üzerine Kalem Suresinin 4. ayeti, içli bir biçimde telaffuz edilmelidir, şöyle:

Yanınıza 1 adet hurma alıp istediğiniz yere geçerek orada bağdaş kurun, bu 1 adet hurmayı önünüze koyup gözlerinizi kapatın ve size muhabbet beslemesini istediğiniz kişinin (yani aşk ve sevda ile kendinize bağlamak istediğiniz insanın) hayalini kurup onu kendinize bağlamak, başkasına gitmesini engellemek ve size aşık etmek arzusunu da içinizde tutarak 7 defa besmele okuyun.

Kalpleri Cezbetme Duası Yaparken Kalem Suresi 4. Ayet Okunur

“Ve inneke le alâ hulukın azîm.”

Şimdi de aynı pozisyonda olmanıza rağmen gözlerinizi açarak Kalem Suresinin 4. ayeti kerimesini hurmanın üzerine okuyun ve bu okuma esnasında da yine muhabbet ile kendinize bağlamak ve aşık etmek istediğiniz kişinin hayalini zihninizde canlandırın, onu gerçekten istediğinizi ve ona gerçekten muhabbetle bağlı olduğunuzu düşünmeye çalışın, onun aziz hatırasını derinden derine tefekkür edin. Bu tefekkürün oldukça önemli olduğu bilinmektedir.

Bu noktadan sonra önünüzdeki hurmayı elinize alıp afiyetle yiyin ve hurma çekirdeğini tekrar önünüze koyup onun üzerine kalpleri cezbetme duasının şu güzel ve tesirli, kalıcı ve etkili sözlerini okuyun:

Kalpleri Cezbetme Duası, Hurma Çekirdeğinin Üzerine Okunan Sözler

  • “Muhabbet insani duygular içerisinde en güzel olanlarından biridir ve kendime bağlamak istediğim kişinin muhabbetini kazanmak ise benim için dünyalar kadar değerlidir. Allah’ım benim için dünyalar kadar değerli olan bu duyguyu bana en güzel şekilde nasip etmen için sana besmele-i şerif ile geldim, Kalem Suresinin 4. mübarek ayetini arz ettim ve yine sana varlığımı bütün içtenliğim, bütün güzel duygularım ve samimiyetim ile sundum. Sen de bana kalpleri cezbetme duasının kabulünü gösterip bahtiyarlık nasip eyleyerek beni fazilete mazhar kıl, katından bana fazilet bahşet ve beni en güzel şekilde ödüllendirip hayır ve güzellik içerisinde yaşamama vesile ol, amin.”

Bu güzel ifadeleri hurma çekirdeğinin üzerine içli bir şekilde ve muhabbet içerisinde okuduktan sonra bu hurma çekirdeğini sürekli yanınızda taşımanız gerektiğini ifade etmeliyiz; çünkü bu hurma çekirdeği sizin yanınızda kaldığı sürece kalpleri cezbetme duası da kalıcılığını devam ettirecek ve Cenabı Hak, size merhametini yar ve yardımcı eyleyip daima muhabbet ile dolup taşımanıza vesile olacak.

Gerçekten de En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top