İnsanlara Gerçekten Fayda Sağlayan Ferec Duası

Ferec Duası ile İstediğinize Ulaşmanız Mümkün

Bu yazımızda ferec duası konusunda sizi bilgilendirmeye çalışacağız, zira ferec duası kurtuluşun vesilesi olabilir ve hayat yolculuğunuzda yaşadığınız problemlerinizin giderilmesi ile size mutluluk ve rahatlık umudunu taşıyabilir. Zira şimdiye kadar ferec duası yaparak hayatının anlamsız gidişatını değiştiren ve kalbinin arzularını Allah’ın izniyle yerine getiren birçok kişi bulunduğu bilinmektedir.

Hizbul ferec duası olarak da bilinen ve Hz Hızır aleyhisselam’a dayandırılan ferec duası, her türlü dilek ve murat için okunabilecek son derece güçlü ve etkili bir niyaz olmakla birlikte hizbul ferec duasının fazileti, tarifi imkansız boyutlara ulaşabilmektedir.

Aşağıda ferec duasının hem Türkçe anlamını hem de Arapça metnini bulacaksınız ve duanın fazileti hususunda birçok önemli ayrıntı da okuyacaksınız.

Hizbul ferec duası konusunda İmam Mehdi hazretlerine dayandırılan şu sözleri evvela bilmeniz gerekir:

  • “Hizbul ferec duası Allah’ın rahmet hazinelerini açan bir anahtar ve şifre görevini ifa ederek kişinin dileklerini yerine getiren ve muradının gerçekleşmesini sağlayan manevi bir yolculuk ve huzurlu bir iklim hükmündedir. Bir kişi hizbul ferec duasını Allah’ı kalpten anarak ve onun varlığına kendi nefsini ve varlığını kurban ederek (yani yakınlaştırarak) yaparsa bunu da 1 adet ve alışkanlık haline getirebilirse, ferec duasının yüzü suyu hürmetine hayatındaki her türlü istek ve dileğe kavuşabilir.”

Görüldüğü gibi ferec duası hakkında İmam Mehdi Hazretlerinin ifade buyurdukları sözler, bize bu niyazın faziletini ve üstünlüğünü tarif etmektedir.

Şimdi Hazreti Hızır aleyhisselam’a da dayandırılan ferec duasının sözlerini görelim ve Arapça ifadeleri ile birlikte Türkçe mealini de aşağıya alalım:

Ferec Duası Arapça Metni

Ferec Duası Türkçe Meali

Hizbül ferec duası olarak da adlandırılan bu uygulamayı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli hususu, yaşanmış bir hikaye eşliğinde aşağıya alıyoruz. Bu hususu değerlendirmeden ve dikkate almadan yapacağınız ferec duası size fayda sağlamayacak ve yaptığınız dua Allah indinde kabul görmeyecektir. Bu nedenle bu hususa dikkat etmeniz mutlaka gereklidir:

Bir İslam alimi, talebe yetiştirirken kendisine talebe yazılmak isteyen bir çocuğu alıp bir su kenarına götürür ve orada çocuğun başını suya sokup nefessiz kalmasını sağlar. Çocuk, ortalama 10-15 saniye boyunca çırpındıktan sonra bu değerli İslam alimi, çocuğun başını sudan çıkarır ve ona şunları söyler:

  • “Eğer İslami ilimleri ve bilgileri hava kadar vazgeçilmez bir ihtiyaç hissedersen, seni talebeliğime kabul ederim, eğer bu bilgiler ve ilimler hayatının bir parçası olmayacaksa ve bu bilgilere hava kadar ihtiyaç hissetmeyeceksen, talebeliğime girmenin de hiçbir manası olmayacaktır.”

Bu hikaye İslami kitaplarda anlatılır ve özellikle de bu konuda ferec duası ve diğer gizli ilimler ile alakalı dualara gönderme yapılır ve şunlar söylenir:

Bir kişi ferec duasını bu hikayede olduğu gibi, havaya ve suya duyduğu ihtiyaç kadar ihtiyaç hissetmeden yaparsa, yani bu duayı uygularken bunu sıradan ve alelade bir iş olarak görüp tam anlamıyla ifa etmezse, bu insanın duası da Allah’ın indinde kabul görmeyen dualar sınıfına girecek ve kişi hüsrana uğrayacaktır.

Dolayısıyla siz de hikayede anlatıldığı gibi duaya hava kadar ve su kadar ihtiyaç hissetmeli ve bu ehemmiyeti vererek duanın hakkını takdir etmelisiniz, bunu yapabilen insanlar ferec duasının faziletine kavuşur inşallah.

Gerçekten de Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. Bu kitap gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top