Herkesi Şaşırtan Evliyaların Dilek Duası

Evliyaların Dilek Duası Herkesin İstifade Etmesi Gereken Bir Niyaz

İnsanlar evliyaların dilek duasını gerçekten yapabilseler ve onların mübarek ruh hallerini aynı şekilde yaşayabilseler, yaşadıkları bu hayat içerisinde Cenabı Hakk’ın kendilerine ihsan edeceği nimetler ile daima huzur ve mutluluk ikliminde yaşayacaklarını da fark ederler.

 • Gerçekten evliyaların dilek duası insanları değiştiren ve onlara her türlü arzularının kapısını açarak mutluluk ve saadet getiren müthiş bir etkiye sahiptir.

Böyle olmasaydı, insanlar evliyaların dilek duası ile hayat değiştirici bir durum yaşamazlardı ve yine böyle olmasaydı, yüzlerce insan bu uygulamaların faziletini bizlere anlatmazdı.

 • Bu yazımızda evliyaların dilek duasının ne kadar etkili olduğunu anlatan birkaç okuyucu yorumunu aktaracağız, sonrasında da bu muazzam duanın nasıl yapılması gerektiğini ve ne şekilde yapıldığında etkili olduğunu ortaya koyacağız.

Dikkatlice okumaya devam edin, öncelikle bir okuyucu yorumu:

Evliyaların Dilek Duası ile Nasıl Gelişmeler Kaydettim?

 • “Ben evliyaların dilek duası ile karşılaşmadan ve bu muazzam niyazı bilmeden önce, dileklerimin sonsuz olmasına rağmen bunların hiçbirinin karşılanmayacağını zannetmenin huzursuzluğu ve bahtsızlığı ile hayatıma devam ediyor ve kendimi adeta bir yürüyen ölü gibi zannediyordum.
 • Vademi tamamlayıp gideceğimi ve hayattan hiçbir şekilde zevk alamayacağımı düşünüyordum. Fakat karşıma evliyaların dilek duası çıkınca, bu düşüncem tamamen değişti ve her istediğim şeye kavuşabileceğimi fark ettim.
 • Çünkü bu dünyada sahipsiz olmadığımı, Allah’ın beni yaratmış olduğunu ve bana her türlü hidayeti ve rehberliği göndereceğini de anladım. Evliyaların dilek duasını yaptıktan sonra hiçbir şekilde ulaşamayacağım birçok şeye ulaştığımı fark edince, Allah’a olan imanım ve inancım da arttı, dertli bir çocuk gibi imanıma bağlandım, Allah’ımın adını daha bir candan andım.”

İlgili Yazı: Şahmeran Duası

Evliyaların Dilek Duası Başka Nelere Vesile Oldu?

Şimdi de başka bir okurumuzun bu dua ile ilgili deneyimlerini sunuyoruz:

 • “Bu dua öncesinde eşimle aramızdaki bütün samimiyet ve bütün sevgi bağları tamamen kopmuş bir şekilde aile huzurumuz komple bitmişti. Birbirimizi sadece idare etmeye çalışıyorduk ve bir arada bulunmanın zorluğunu iliklerimize kadar hissediyorduk.
 • Sadece bazı yemeklerde bir araya geliyor, orada da hiç konuşmadan soğuk gözlerle yemeğimizi yiyip kendi odalarımıza çekiliyorduk. Bu durum uzun süre devam etti, fakat ikimiz de bu durumdan rahatsızdık.
 • Bunun üzerine evliyaların dilek duası ile karşılaşıp bu uygulamayı gerçekleştirmeye karar verdim, sonuç adeta şoke edici idi ve mucizevi şeyler yaşatıcıydı. Çünkü evliyaların dilek duasını uyguladıktan tam 3 gün sonra kocam yanıma gelip bana sarıldı, gözyaşları içerisinde beni çok sevdiğini ve beni artık hiçbir şekilde aldatmayacağını dile getirdi.
 • Benim kalbimde de ona karşı müthiş bir sevgi belirdi ve 3 yıldır bu şekilde müthiş bir birlikteliğimiz ve ilişkimiz meydana geldi. Bütün bunları evliyaların dilek duasına borçlu olduğumu açıkça ifade etmeliyim.”

Evet, gördüğünüz gibi evliyaların dilek duası ile hayatı değişen birçok insan bulunmakta ve bunlar bu uygulamayı düzgün bir şekilde yapıp hayatlarını değiştirebileceklerini ortaya koymaktalar.

Şimdi duanın nasıl yapılması gerektiğini anlatalım:

Evliyaların Dilek Duası Böyle Yapılır

Yanınıza 33 taneli bir tesbih alarak sessiz bir yere geçin ve bu 33 taneli tesbihin her birinin üzerine 1 defa besmele-i şerif okuyup toplamda 33 kez Bismillahirrahmanirrahim okuyun ve ardından da yine her bir tesbih tanesinin üzerine toplamda 33 defa Ya Muhyi esmasını okuyup sonrasında şunları söyleyin:

 • “İlahi, hayat veren ve ölüleri diriltip hayat nefesi ile onları şereflendiren, onları canlılığa ve hayata mazhar kılan kudretin her şeye kadirdir, çünkü evreni yoktan yaratıp ona hayat verdiğin gibi bütün canlıları da yoktan var edip onlara hayat ışığını bahşeredek onların her birini karanlıklar ülkesinden çıkarıp aydınlıklar iklimine taşıdın. Şimdi kalbimdeki karanlığı da gidermeni ve bana ruhumdaki dileği bağışlamanı temenni ediyorum Allah’ım, amin.”

Bu ifadeleri tesbihin üzerine okurken aynı zamanda niyetinizi ve dileğinizi de kalbinizde neşleştirmeye ve düşüncelerinizde açık bir şekilde tefekkür etmeye çalışmalısınız.

Ardından da tesbihin üzerine 33 defa Ya Rauf esmasını okuyarak sonrasında şunları söylemelisiniz:

 • “Şefkati insanların kalbine derc edip onların hayat ışığı altında yaşamalarına vesile olman müthiş bir duygudur ve insanların birlikte yaşayabilmeleri adına bu şefkate ihtiyaçları bulunmaktadır. Sen bütün mahlukatı olduğu gibi insanları da şefkat ışığı ile donatıp onlara şefkat eksikliği yaşatmayan ve onların kalbine muazzam bir merhamet tohumu ekip onları daima birbiriyle kaynaştıran sonsuz kudretin sahibi olan Rauf’sun. Bana da Rauf isminin tecellileri ile muamele buyur, beni de kalbimdeki niyete ulaştırıp dileğimi gerçekleştir Allah’ım, amin.”

Bu ifadeleri de tesbihin üzerine okuyup bitirdikten sonra evliyaların dilek duası tamamlanmış olacak, sonrasında bu tesbihi yanınızda taşımaya devam etmeniz tavsiye edilir.

Bu arada bu duaları yaparken Ya Muhyi ve Ya Rauf esmalarının anlamlarını da bilmeniz sizin açınızdan çokça faydalı olacaktır.

 • İslam alimleri evliyaların dilek duasının çarşamba geceleri ve cuma geceleri olmak üzere toplamda 2 gece yapılmasının fazileti üzerinde durmuşlardır, yani çarşambayı perşembeye bağlayan gece ve cumayı cumartesiye bağlayan gece olmak üzere 2 defa bu duayı uygulayan insanların her türlü dileklerinin Cenabı Hak tarafından karşılanacağı üzerinde durmuşlardır.

Şu tavsiyemiz de kesinlikle müracaat edilmesi gereken bir kitaptır:

Gerçekten de En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

1 thought on “Herkesi Şaşırtan Evliyaların Dilek Duası”

 1. Bende nisanlanacaktim birgun oncesinde bensiz olecegini soyleyen adam altin konulari yuzunden beni birakti.Fakat ben tekrardan beni sevmesini birlesmeyi istiyorum.Bana yardimci olur musunuz?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top