Hazreti Yusuf’un Özel Güzellik Duası

Güzellik Duası Sayesinde Yüz Güzelliği ve Ruh Güzelliği Size de Nasip Olacak

İnsanların hem yüz güzelliği, hem bedensel ve fiziksel güzellik, hem de ruh güzelliği adına Hazreti Yusuf’un güzellik duası dururken başka vesileler aramaları, başka yöntemler ile kendilerini kandırmaları gerçekten çok tuhaf.

  • Her ne kadar ben de zamanında yanlış bir şekilde Hazreti Yusuf’un güzellik duası dışında farklı yollar ile güzellik arayışında bulunsam da nihayetinde güzelliğin Hazreti Yusuf’a en güzel şekilde bahşedilmiş olduğunu, bu vesile ile bunu yapanın da Cenabı Hak olduğunu fark ederek artık güzellik duasını yapmaya karar verdim.

Bu kararın neticesinde hayatımı değiştiren yüzlerce güzel gelişme yaşadım ve hala yaşamaya devam ediyorum. Bu vesile ile benden nefret eden, bana antipati duyduğunu ifade eden ve beni yanlarına almayan birçok insan, Hazreti Yusuf’un güzellik duasını yaptıktan sonra ilginç bir şekilde değişerek bana sempati duymaya, beni şirin ve tatlı görmeye başladıklarını ifade ettiler.

  • Bu anlamda size de aktaracağım güzellik duası, insanın doğasını değiştirip ona hem fiziksel ve bedensel anlamda tatlılık vermekte, hem de ruhsal ve psikolojik anlamda kişiyi rahatlatarak daha sempatik ve daha cana yakın bir hale getirmektedir.

Öyleyse bu harikulade niyazın nasıl ve ne şekilde yapılması gerektiğini izaha başlayalım:

İlgili Yazı: Bağlama Duası

Hz Yusuf’un Güzellik Duası Şöyle Yapılır?

Sessiz bir yere geçip yanınıza 1 adet kırmızı mum alarak, bu mumu sessiz bir yerde yakıp üzerine 21 defa Ya Musavvir esmasını okumanız gerekir. Yakmış olduğunuz mumun üzerine 21 defa Ya Musavvir esmasını okuduktan sonra şu sözcükleri söylemelisiniz:

  • “Tasvir edenlerin en hayırlısı ve biçim verenlerin en güzeli şüphesiz sensin Allah’ım, yine yaratanların en güzelinin sen olduğunu Kur’an-ı Kerim’de bir ayeti kerimenin güzelliği ile görmekteyiz. Hazreti Yusuf’a bahşedilen güzellik bana da bahşedilsin ve biçim verenlerin en güzeli beni de en güzel şekilde betimleyip tasvir etsin ve ortaya insanları şaşırtan bir çekicilik çıksın, amin.”

Bu tılsımlı ve içli ifadeleri yanan mumun üzerine okuduktan sonra şimdi 7 defa yine yanan mumun üzerine Ya Habib esmasını okumalı ve ardından da şunları niyetiniz eşliğinde söylemelisiniz:

  • “İnsanların kalbine hükmeden, onları dilediği şekilde yönlendiren ve onların muazzam değişimlere uğramalarına vesile olan sadece senin kudretindir, elbette ki bulunduğum çevrede ve içine girdiğim insanlar içerisinde tatlılık ve muhabbet ile bana yaklaşılmasını talep ediyorum. Yüzümün güzelleşmesini, sözümün tatlılaşmasını ve insanlarla muhabbetimin güzel bir noktaya gelmesini arzuluyorum. Hikmetin ile bütün sıkıntılar giderilir, bütün engeller aşılır ve insan selamete kavuşur Ya Habib.”

Güzellik Duasının Son Esması Olan Ya Cemîl

Bu ifadelerden sonra yine yanan mumun üzerine 77 defa Ya Cemîl esmasını okuyup şunları söylemelisiniz:

  • “Güzellik ve sevecenlik, tatlılık ve sempati, yüz güzelliği ve sükûnet hali, tamamen senin nimetlerin arasında yer alır, sen dilediğini tatlılık ve güzellik ile ödüllendirip ona merhametini yoldaş eder, onu insanlar arasında aziz kılarsın. Girdiğim ortamlarda bana tatlı bir şekilde muamele edilmesini ve baktığım aynalarda yüzümün gerçekten güzel olmasını istiyorum. Aciz bir kulun olarak başka yollara ve başka vesilelere başvurmak yerine sadece senin dergahına gelip sana iltica ederek bana güzellik bahşetmeni talep ediyorum. İnşallah beni başka herhangi bir yola girmekten alıkoyar ve sadece sana yöneldiğim için, okumuş olduğum esmaların hatırına beni de diğer mümin kulların gibi güzellik ve hayır ile mükafatlandırırsın Allah’ım, amin.”

Hz Yusuf’un güzellik duası olarak geçen bu duayı tarif edildiği şekliyle yapıp da hem yüz güzelliğine hem de ruh güzelliği ve saflığına ulaşan birçok insanın bulunduğu ve bu insanların hayatlarında yaşamış oldukları değişim sayesinde birçok hayır, bereket ve fazilet ile ödüllendirildikleri bilinmektedir.

  • Ne var ki bu güzelliğin ve hayrın meydana gelmesi için insanın bu duayı gece vakti yatsı namazını eda edip ardından da yeniden abdest alıp iki rekat nafile namaz kıldıktan sonra sessiz bir yerde yapması gerekmektedir.

Ve bu uygulamanın tam 3 gün üst üste aynı şekilde yapılması şarttır. Bunlar yapıldığında en nihayetinde mum söndürülür ve güzellik duası sönmüş olan mumun üzerine 7 defa Fatiha Suresi okumak suretiyle bitirilir.

Sonrasında kişi 3 gün boyunca bu işlemi aynen devam ettirir ve 3 günün sonunda mum söndürüldükten sonra 1 defa Ayetel Kürsi okunur ve güzellik duası tamamlanmış olur.

Bu vesileyle şu güzel tavsiyemizi de sunmak istiyoruz:

Gerçekten de En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top