Hazreti Süleyman’a Ait Olan Gizemli Zenginlik Duası

Zenginlik Duasının Bereketi Herkese Fayda Sağlayacak

Günümüzde pek çok insan zengin olma hayalleri kurmaktadır. Zenginliğin helal olması için kullar çok çalışsalar da günümüz şartlarında zenginliğe ulaşmak nereyse imkânsızdır. Yalan dünya için yapılacak her şey yapıldıktan sonra zenginlik duası edilerek Yüce Allah’tan bu konuda yardım istenilir.

  • Allah’ın izni ile kişi, dilediği mal, mülk, bolluğa erişecektir. Dualar bir defa edilerek bir cevap beklenilmemeli, çalışmalar elden bırakılmamalı ve dua dilden hiç düşmemelidir ki sonuca erişebilesiniz.

Kullar her ne isteyecekler ise isteklerin iletildiği ve bir cevap beklendiği makamın sadece Allah olduğunu bilerek dua etmelidir. Allah kulların dualarına cevap veren ve merhamet gösterendir. İsterseniz bu dünya için, isterseniz ahret için zenginlik talep edin, bunu kalben inanarak Âlemlerin Rabbinden isteyiniz.

Zenginlik Duası Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

İnanan kullar zenginlik duası ederek yaşanan fakirliklerden ve sıkıntılardan kurtulabilirler. Bu duayı rızkınızın azaldığına inandığınızda, hanenizde fakirlik baş gösterdiğinde, işleriniz sıkıntıya düştüğünde ve borçlarınız çoğaldığında edebilirsiniz.

Zenginlik Duası Hangi Durumlarda Tesirli Olur?

Allah’ın izni ile zenginlik duası abdestli ve gönülden istendiğinde yaşadığınız fakirleşmenin ortadan kalkması için ve bolluğa erişmek için okunmalıdır. İslam âlimleri bu duaların tek sayılar halinde okunmasını tavsiye etmektedir. Ancak günde 70 defa okunmasının makbul olduğu da özellikle söylenmektedir.

İlgili Yazı: Hastaya Okunacak Dua Hükmünde Ayetler ve Esmalar

Zenginlik Duası Nasıl Yapılmalıdır?

İnananların zenginlik duası olarak okuduğu bazı dualar ve zikirler vardır. Bu duaları okuyanların dağlar kadar borcu olsa da ödeyeceğine inanılmaktadır.

  • Allah’ın isimleri ile başlayan duada: “Ey Allah’ım Rahman, Hamid, Muid, Gani, Mübdi ve Vedud olan sadece sensin. Allah’ım bana sadece helal olanı nasip et, asla harama yöneltme, beni koru. Her şeyin sahibi Allah’ım, beni senden gayrı kimseye muhtaç etme.” denilmektedir.

Yukarıdaki zenginlik duası sabah erkenden 70 kez okunmalıdır.

Bir başka dua ise Hz Süleyman duası olarak geçmektedir. Bu dua, Sad Suresinin 35. ayetidir. 12 defa okunur. Ancak bu duayı okuyanlar için İslam âlimleri aniden ve sebepsiz olarak zenginleşebilir demektedir. Bu hususa dikkat ediniz.

Dua şudur:

“Kale rabbigfir li veheb li mulken la yenbagi li ehadin min ba’di, inneke entel vehhab.”

Bu duayı okuyan kullar, dua bitiminde şunları da söylemeli: “Allah’ım bu aciz kulunu bağışla. Bana başkalarına nasip olmayacak kadar mal ve mülk nasip et ve beni zenginleştir; Allah’ım sen hiç şüphesiz kullarına her şeyi bahşedensin.” demelidir.

Yine bazı tevhitler zenginlik talebi için belirli sayılarda okunmaktadır. Ayrıca Ya Zel Celal-i Vel İkram, Bismillahi Latif, Ya Rahim, Ya Ganiyyu Ya Muğni, Ya Rezzak, Ya Atuf, Ya Mukit, Ya Vehab gibi Allah’ın isimleri günde 279, 20, 1000 defa ve sürekli okunarak zenginleşme Yüce Allah’tan istenilmektedir.

  • Zenginleşmek için okunan ve Kuran’da yer alan bir diğer dua ise Vakıa Suresidir. Bu sureyi Peygamberimiz de tavsiye etmektedir. Bu sureyi okuyan her kim ise fakirlik ondan uzak olur ve dünyada rızık ve bolluk kendiliğinden onun etrafında oluşmaya başlar.

Eğer bu sureyi sabah ve akşam sürekli okur iseniz, yaşamınız boyunca açlık ve susuz kalmak ne demek bilmeden yaşarsınız. Bu duaların okunması için tavsiye edilen zaman ise ikindi namazından sonradır. Namazınızı kıldıktan sonra 14 kez Vakıa Suresini okumalısınız.

Bu sayede Yüce Allah, sizin için rızkı sağanak halinde yağdırır. Eğer ki yaşadığınız fakirlik son bulsun niyeti ile okuyacak iseniz Vakıa Suresini akşam namazından sonra okumanız gerekmektedir. Bu mucize sure 40 gün ve 40 gece ara vermeksizin okunmalıdır.

Yine Vakıa Suresinin ardından okunacak başka dualar da bulunmaktadır. Yatsı namazınızı kıldıktan sonra iki rekât namaz kılarak Ayetel Kürsi ve Fatiha Suresi okunur, ardından İsrafı Umar duası okunarak yine zenginliğin kapılarının açılması adına Allah’tan yardım istenir.

İsrafı Umar Duası Şöyledir:

“Ya Hu Ya men Hu, La İlahe İlla Hu, entel hayyul kayyum, vela şerikelek, velekel mülkü, velekel hamdü, ve inneke ala külli şeyin kadir.”

Ancak en çok okunan duanın Hz Süleyman’a ait olan Sad Suresinin 35 numaralı ayeti olduğunu unutmayınız. Bu duayı pek çok insan yüz yıllarca okuyarak yaşadığı fakirlikten kurtulmuştur, bu duayı yukarıya almıştık.

Şu kitabı da tavsiye ederiz:

Gerçekten de Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. Bu kitap gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top