Erken Boşalma Nedir, Erkeklere Özel Bilgiler

Erken boşalma sorunu çiftlerin mutluluğuna engel olur

Erken boşalma günümüzde çiftlerin en önemli problemlerinden birisi de hiç kuşkusuz erken boşalmadır. Bazı kişiler bu durumun konuşulmasından rahatsız olurlar ve sanki bu durum sadece kendi başlarına gelmiş gibi davranırlar. Halbuki bu sorun çok ama çok yaygın bir sorundur. Amerika’da her üç erkekten biri bu sorunla mücadele etmektedir.

Birlikteliklerin en önemli unsurlarından birisi de sağlıklı cinsel birlikteliktir. Bunun önündeki ciddi engellerden biride erken boşalmadır.

Erken boşalmayı bilimsel olarak tarif etmeden önce çiftler için ne anlama geldiğini bir tanımlama ile vurgulayalım. Erken boşalma mutluluk anlarını kısaltmadır. Yani haz ve tutku vakitlerini öldüren bir düşmandır.

Bilimsel olarak erkek boşalma erkeğin reaksiyona ulaşma anı ile orgazm anı arasında zamanın kısalması ve erkeğin olması gerekenden daha erken boşalmasıdır. Bilim adamlarının ortak kanaati şudur ki normal bir erkek ile normal bir kadının sevişmesinde dahi erkek sevişme süresini uzun tutmalıdır. Çünkü kadınların boşalma ve cinsel doyuma ulaşma süreleri daha uzundur. Yani erkek zaman ve emek yönüyle kadın ile zamanlarını eşitlemeye çalışmalıdır. Ancak erkek boşalmalarda aradaki bu makas artmakta her iki çiftte de psikolojik kırılmalar yaşanabilmektedir.

Günümüzde ulaşılan sonuçlara göre erken boşalmaların bir kısmı fizyolojik sebeplere dayansa da büyük bir kısmı psikoloji etmenlere dayanmaktadır. Yine uzmanların ortak kanaatine göre doğru yollar denenirse erken boşalma sorunu kısa sürede sorun olmaktan çıkarılabilmektedir.

Ne kadar süre “erken boşalma” kabul edilir?

Bu süre kültürden kültüre, kişiden kişiye hatta bir kişinin yaşamının değişik dönemlerinde farklılık gösterse de doktorların belirlediği alt sınır 2 dakikadır. Eğer erkek iki dakikadan fazla cinsel birlikteliği sürdürebiliyorsa bu sorunun çözümü çok kolaydır. Ancak iki dakikadan kısa bir sürede erkek boşalıyorsa uzman desteğine ihtiyaç var demektir.

Erken boşalma stresten, psikolojik sorunlardan, kişinin geçmişinden ya da bazı biyolojik etmenlerden kaynaklanabilir.

Erken boşalma genellikle 30-35 yaş aralığında görülür. Daha çok kişilerin yaşamlarında ciddi değişimlerin olduğu dönemlerde görüldüğü de ifade edilebilir. Ancak kısa bir araştırma net sebebi ortaya çıkarmak için yeterli olmayabilir. Sorunun kaynağını tespit etmek için detaylı araştırma gerekir.

Stres ile cinsel güç arasında zıt orantı vardır. Yani kişinin stresi arttıkça cinsel performansı düşmektedir. Stres yönetiminin erken boşalmayı engelleme konusunda ciddi etkileri olduğu bilinmektedir.

Şeker hastalığı da erken boşalmanın nedenlerinden biridir. Şeker hastalığının teşhisinde erken boşalma bir gösterge kabul edilmektedir.

Prostat hastaları ile troid bezi rahatsızlıklarının da cinsel yaşamı olumsuz etkilediği bilim insanları tarafında tespit edilmiştir.

Aşırı içki tüketiminin erken boşalma ile birlikte birçok cinsel rahatsızlığa yol açtığı doğrultusunda yapılan deneyler vardır. Alkol gibi sigaranın da cinsel yaşam üzerindeki negatif etkilerine ulaşılmıştır.

Eşlerin erken boşalma konusunda yanlış tutumları

Kadınların büyük bir kısmı erkeğin erken boşalmasını kendisi ile ilgili bir durum zannetmektedir. Bu başarısızlığın sebebini çoğu zaman kendisine karşı duyulan ilgisizlik şeklinde yanlış anlamaktadır. Erken boşalma sonrasında takınılan tavır çoğu zaman birlikteliğin geleceğini de tayin etmektedir. Kadınların bu durumu bir sağlık sorunu olarak algılamaları ve sorunun çözümü konusunda erkek ile işbirliğine gitmelerinde fayda vardır.

Erkeklerin çoğu bu sorunun konuşulmasından utanıp sıkılmaktadır. Bunu dile getirmeyi kendi eksikliğini ifade etmek gibi algılamaktadır. Bu nedenle faydası tam tespit edilemeyen ilaçların kullanımı yaygınlaşmaktadır. Ancak bu daha ciddi sorunlara neden olabilecek bir durumdur.

Erken boşalma çiftlerin birbirlerine verecekleri destekle kolaylıkla üstesinden gelinebilecek bir sorundur. Bu sorunun çözümü ile sağlıklı bir cinsel birlikteliğe ve daha da önemlisi sevgili ile güzel bir diyaloğa geçilecektir.

Gerçekten de En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

 

İlginizi Çekebilir: 9 Pratik ve Etkili Özgüven Kazanma Taktiği

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top