Erkekler Neden Aldatır, Meğer Gerçekler Farklıymış!

Erkek “özgür” olmak için aldatır

En fırtınalı aşklar bile bir süre sonra erkekler için “kuşatıcı ve kısıtlayıcı” görünmeye başlar. Eğer kadın sahiplenme duygusunu abartarak erkeğin hayatına müdahale etmeye başlarsa erkek kendisini “özgürlüğünü yitirmiş bir birey” olarak algılayacaktır.

Eğer bir erkek yaşadığı aşkın kendi özgürlüğüne engel olduğunu anlarsa ya ilişkiyi bitirerek terk etme yoluna gidecek ya da kadını aldatarak çıkış yolu bulmaya çalışacaktır.

Erkek mutsuzsa aldatmayı kendisine hak görür

Sevgililerini veya eşlerini aldatan erkeklerin en büyük bahanesi mutsuzluktur. Yaşadıkları ilişkiden zevk olmadıklarını, birlikte oldukları kadının kendisini ihmal ettiğini ileri sürerek aldatmayı haklı göstermeye çalışırlar.

Her ne kadar erkeklerin bu mutsuzluk iddiası yaptıkları kabahati örtmek üzere söylenmiş olsa da bazı durumlarda haklı da olabilirler. Çünkü kadınlar farkında olmadan bir süre sonra yaşadıkları aşkı “rutin bir yaşam biçimi” gibi sürdürmeye başlar. Kadının bu sıradanlaştırılmış yaşam biçimi erkeğin yeni maceralar aranmasına neden olur.

Erkek kendisini riske atarak heyecan yaşamak istediği için aldatır

Erkekler hayatlarının belli dönemlerinde adrenalin yüklü, heyecan verici aktivitelere ihtiyaç duyarlar. Şiddet sporlarına ilgi duymaları, ava gitmeleri, hızlı araba kullanmaları gibi kadınlara anlamsız gelen davranışları erkeklerin bu doğal eğiliminden kaynaklanır.

Erkekler aldatmada yakalanma riskinin olduğunu bilir ve pek çok erkek için “yeni aşkı”ndan daha çekici olan husus  aldatmanın bu “riskli-heyecanlı” niteliğidir.

Gizem biterse aldatma başlar

Eğer bir kadının tüm hayatı ve geçmişi erkek tarafından bilinirse aşktaki tutku ve heyecan kısa bir süre sonra biter. Çünkü erkekler gizemli kabul ettikleri kadınlara aşkla yönelirken her yönüyle tanıdıkları kadınlara karşı şevklerini yitirirler.

Erkeği kendisine sürekli bağlı kılmak isteyen bir kadın erkeğin gözündeki “gizemli kadın” imajının bozulmasına izin vermemeli ve sahip olduğu her şeyi erkeğe açıkça sunmamalıdır.

Aldatma bulaşıcıdır, erkek aldatmayı arkadaşlarından öğrenir

Yapılan pek çok araştırmada erkeklerin aldatma fikrini yakın arkadaşlarından öğrendikleri yolunda sonuçlar ortaya çıkmıştır. Yani aldatan erkekler bu olumsuz davranışı büyük ölçüde içinde bulundukları sosyal ortamdan öğrenmektedir. Bu yüzden uzmanlar “Aldatma bulaşıcı bir hastalıktır ve erkekler bu hastalığı taşıyan kişilerden uzak tutulmalıdır.” görüşünü sıkça dile getirmektedir.

Sevgilisinin kendisini aldatmasını istemeyen bir kadın erkeğin arkadaşlarına özellikle dikkat etmelidir. Eğer olumsuz örnek teşkil eden bir arkadaş söz konusu ise erkeği ondan uzaklaştırmanın yolları aranmalıdır.

Kadın kendisine bakmaktan vazgeçerse erkek de ondan vazgeçer

Kadınlar aşkın ilk günlerindeki gibi giyim kuşamlarına, makyajlarına ve süründükleri kokuya özen göstermelidir.

Erkekler birlikte oldukları kadının güzel olmasına -açıkça ifade etmeseler de- büyük önem verirler. Kadının güzelliği erkeği hem estetik yönden tatmin eder hem de diğer erkeklere karşı sosyal ortamda bir övünç kaynağıdır.

Erkekler kendilerini candan dinleyecek bir kadın arayışında oldukları için aldatırlar

Erkekler yalnız bireylerdir. Her ne kadar pek çok kişi ile iletişim halinde olsalar bile kendilerini candan dinleyecek dostlardan mahrumdurlar. Bu nedenle erkekler kendilerini dinleyen kadınlara tüm benlikleriyle bağlanırlar.

Erkeklerin konuşmaları çoğu zaman tekrarlanan mevzulardan oluşur ve erkeklerle sohbet etmek pek de eğlenceli değildir.  Ancak erkeği kendinize bağlamak  istiyorsanız biraz sabırlı davranmalı ve iyi bir dinleyici olmanın büyülü gücünün farkında olmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Bağlama Duası

İktidar mücadelesinde yenilen erkek intikam almak için aldatır

Erkeklerle “Kimin dediği olacak?” mücadelesine girildiği zaman erkekler çok ciddi biçimde  rahatsız olurlar. Çünkü erkeklerin kadına karşı “yenilmişlik duygusu” hissetmeleri özgüven kaybı yaşamalarına neden olur. Kendisine olan güveni yeniden kazanmak isteyen erkek kadını aldatarak onu “aşmaya” çalışır.

Erkeğin iktidar mücadelesi nedeniyle yanlış yönelimlere kapılması istenmiyorsa erkekle “özgür ve eşit” bir diyalog kurulmalıdır. Erkeğe hükmetmeye çalışmak asla onun size itaat etmesini sağlamayacaktır. Bu tavrınız sadece erkeğin asıl yüzünü saklayarak daha sinsi hareket etmesine neden olacaktır.

Sevgilisini özleme fırsatı bulmayanlar onu aldatır

Erkek her zaman birlikte olduğu kadınlardan bir süre sonra sıkılabilir. Çünkü erkeklerin aşk anlayışlarında özlem önemli bir yer tutar. Ara sıra ilişkiye mola vermek ve özlem duygusunun aşkı yeniden canlandırmasına izin vermek gerekmektedir.

Erkeklerin sevgisi de nefreti de uzaktayken daha da güçlü bir nitelik kazanır. Erkeklerin bu özelliğini kullanmak ve bazen daha güçlü bağlarla size bağlanmasını sağlamak için kısa bir süre uzaklaşmak çok faydalı olacaktır.

Eğer “öteki kadın” sizden daha iyiyse erkeğin ona yönelme ihtimali çok yüksektir

Erkeklerin gönlünü çelen, onu sizden uzaklaştıran kişi maalesef sizin hemcinsinizdir yani başka bir kadındır. Bu kadın her şeyden önce sizin en büyük rakibinizdir. Hatta sevdiğiniz adamı sizden alarak bir adım öne geçmiştir.

Erkeğin zihnini çelen bu kadından her yönüyle üstün olmalısınız. Dış görünüşünüz, genel kültürümüz ve özgüveniniz ile ondan daha iyi olmalısınız. Eğer siz erkeğin gözünde “en iyi sevgili” profili çizersiniz erkeğin başka kadınlara gitme ihtimalini en aza indirmiş olursunuz.

Yatakta aradığını bulamayan erkek aldatır

Cinsellik erkekler için kadınların zannettiğinden çok daha önemli bir yere sahiptir. Erkeklerin yatakta yaşadıkları şeyler sadece yatak odası ile sınırlı kalmaz, onun tüm yaşamını derinden etkiler.

Cinsel hayatı mutlu ve renkli geçen bir erkek sevgilisine tutkuyla bağlanır. Çünkü erkeklerde cinsel haz ile duygusal yakınlık ilişkili kavramlardır. Kadınların erkeklerin bu özelliğini bilip cinsel hayatta her zaman erkeğe “beklenenden daha fazlasını sunmaları” kalıcı aşıklar yaşamalarına yardımcı olacaktır.

Erkek sizi kaybetmekten korkmuyorsa sizi aldatmaktan da çekinmeyecektir

Eğer bir erkek sevgilisini ya da eşini çantada keklik görürse onu aldatmaktan korkmayacaktır. “Ne de olsa beni bırakmaz…” diyebilen bir erkek kolayca aldatabilir. Ancak aldattığı zaman çok büyük kayıplar yaşayacağını ve sevgilisiyle asla bir daha birlikte olamayacağını bilen bir erkek aldatma fırsatı bulsa dahi bu yaşam biçimini tercih etme konusunda rahat davranamayacaktır.

Geleneksel yetiştirilme tarzı erkeği aldatmaya yönelttiği için aldatır

Geleneksel toplum anlayışında bir erkeğin birlikte olduğu kadın sayısı ile sahip olduğu güç özdeş kabul edilir. Yani erkek ne kadar fazla kadınla birlikte olursa o kadar güçlü sayılır.

Bu yanlış toplumsal algının etkisinde kalan pek çok erkek farkında olmadan küçüklükte zihinlerine işlenmiş bu yanlış düşüncenin kurbanı olmaktadır. Hatta toplum, kadının aldatmasına çok büyük tepkiler verdiği halde erkeğin aldatmasını “her erkeğin yaşayabileceği geçici bir hata” biçiminde değerlendirerek aslında erkeğe destek olmaktadır.

Erkek kadını aldatarak var olmaya çalışır

Erkeklerin pek çoğunun aldatma sebebi yaşamdaki varlıklarını ispatlama çabasıdır. Çünkü erkekler bazen kendilerini olumlu davranışlar üzerinden değil de olumsuz davranışlar üzerinden tanımlarlar. Yani yaptıkları kötü bir hareketle kendilerini göstermeye çalışırlar.

Kadınlar birlikte oldukları erkeğin kendisini ifade edebileceği alanlar yaratarak özgüven sahibi olmalarını sağlamalıdır. Çünkü zayıf karakterli bir erkeğin aldatma ihtimali özgüven sahibi bir erkeğin aldatma ihtimalinden her zaman çok daha yüksektir.

Gerçekten de Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti, muazzam yöntemler taşıyan bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca buna siz de şahit olacaksınız.

Şuraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi'ni indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

Erkekler Neden Aldatır, Meğer Gerçekler Farklıymış!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön