Erkekler Hakkında Az Bilinen İlginç Gerçekler

Anneleri dışında…

Erkekler anneleri dışında hiçbir akrabalarını sevmezler. Hatta babalarına karşı dahi belli bir mesafeleri vardır. Erkeğin kadının annesini ya da ailesini sevmesini beklemek ise ancak hayal sayılabilir. “Erkekler eşlerini mi yoksa annelerini mi daha çok sever?” sorusunun cevabı erkeklerde nettir: Tabi ki eşlerini daha çok severler. Fakat erkekler eşleri ile annelerinin karşılaştırılmasından ciddi biçimde rahatsız olmaktadır. Ana kuzusu gibi görünüp eşlerini sevdiklerini bilmek gerekir.

Eskimeyen gelenek: uzun saçlar

İlk çağlardan beri birçok toplumda ortak beğeni unsuru olan “uzun saçlı kadın” imgesi günümüzde de geçerli. İsveçli bilim adamlarının araştırmasına göre erkeklerin yüzde 87 kadar yüksek bir oranı uzun saçlı kadınları daha güzel ve daha kadınsı görmektedir. Bu arada açık saçları bağlı saçlardan çok sevdiği de araştırma sonucu oraya çıkan bir diğer önemli veridir.

Varsa yoksa yüz güzelliği… Kiloların hiçbir kıymeti yok…

Yapılan araştırmalara göre erkeklerin kadınların takıntı haline getirdikleri kilolarla çok da ilgilenmediğini ortaya koyuyor. Kadının yüz güzelliği erkeğin çok daha fazla dikkatini çekiyor. Peki erkekler hangi aşamada artık kadın için “kilolu, şişman, toplu…” algısına sahip oluyor? Cevap ilginç: Kadın yürürken ya da merdiven çıkarken soluk soluğa kalıyor ve erkek dışarıdan soluğunun sesini duyuyorsa… Bu dereceye varmayan kilolar için endişeye hiç gerek yok… Ayrıca kadında selülite dikkat eden erkeklerin oranı sadece yüzde 2 gibi düşük bir rakam…

İlginizi Çekebilir: Erkekler Nelerden Hoşlanır, 5 Tavsiye 5 Uyarı

Tek kelime ile tembeller

Erkekler, kadınlara göre çok daha tembeldirler. Eğer çalışmak zorunda kalmasalar asla en ufak bir iş dahi yapmazlar. Kendi kişisel bakımlarını bile yapmaya üşenirler. Zaten ilk çağ toplumlarında toplumu düzenleyenlerin ve aileye yiyecek getirenlerin kadın olmasına bu yüzden şaşmamak gerekmektedir. Günümüzde bozuk bir musluğun haftalarca tamir edilmemesi ya da salonun orta yerinde duran gereksiz bir malzemenin günlerce orada kalması da “erkeklerin evrensel tembelliği”nin belirtileridir.

Sanalda bile kıskançtırlar

Erkeklerin kıskançlığı onların asla aşamadıkları duygulardan biridir. Sadece eşlerini ve kardeşlerini kıskanmazlar. Yaşı ne olursa olsun annelerini de kıskanırlar. Hatta iş yerinde sadece merhabalaştıkları kadınları dahi kıskanırlar. Kıskandıkları kişi sevdikleri kadın olduğunda kıskanmanın dozu akıl almaz boyutlara ulaşır. Sanal ortamda dahi kadını gizli bir dedektif gibi takip ederler ve kıskançlıktan kıvranır dururlar.

Kıskanmasın diye şeffaf askı takmak

Kadınların bir kısmı erkek arkadaşları rahatsız olmasın diye yaz aylarında şeffaf askı takmaktadır. Erkeklerin şeffaf askılardan çok fazla rahatsız oldukları tespit edilen ilginç verilerden biridir. Erkeklerin bilinçaltında şeffaf askı demek kadının mahremiyet alanı demektir ve erkek sevdiği kadının mahremiyet alanının gerçekten de mahrem (gizli) kalmasını istemektedir.

Maalesef kötü kokarlar

Erkekler biraz hareket ettiklerinde hemen terlemeye başlarlar. Çünkü ten yapıları kadınlara göre terlemeye daha müsaittir. Erkeğin teri kadına göre çok daha kötü kokmaktadır. Fakat erkeğin kendisi bu keskin ter kokusunu çok az duymaktadır. Kadının erkeğe koktuğunu söylemesi ise erkeği çok fazla kırıp üzmektedir. Bunun önüne geçmek için kadın etkili iletişim yolları bularak uygun bir dil kullanmaya gayret etmelidir.

Sevgilileri ile araları bozulduğunda başka kadınlara giderler

Erkeklerin en olumsuz özelliklerinden biri de bir kadın yüzünden duydukları üzüntüyü başka bir kadının yanında mutluluğa çevirme hastalığına sahip olmalarıdır.

Kadınlar çok üzüldüklerinde ya yalnız kalıp kendilerini heba ederler ya da sevdikleri arkadaşlarıyla ağlaşıp onlara içlerini dökerler. Erkekler ise üzüldükleri vakit hemen sığınacakları bir kadın ararlar. Bu sığındıkları kadın çoğu zaman maalesef o meşhur “kötü kadın”dır.

Sarılarak uyumayı severler çünkü anne özlemleri hiç bitmez

Erkekler sevdikleri kadına sarılarak uyumayı sever. Çünkü sevdikleri kadın aslında onların çocukluklarının annesidir. Erkeğin yatağa bakışı kadının tasarladıklarından çok daha farklı ve karmaşıktır. Yatak erkeğin en güçlü görünmek istediği fakat gerçekte en zayıf olduğu yerdir. Kadın bunu bilerek hareket ederse kısa sürede “erkeğin kadını” haline gelip vazgeçilmez olur.

Gerçekten de Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti, muazzam yöntemler taşıyan bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca buna siz de şahit olacaksınız.
Şuraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi'ni indirin.
Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top