Erkek Kadından Ne İster Her Kadının İhmal Ettiği Ayrıntılar

Erkek Kadından Ne İster Bu Noktalar Çok Önemli

Erkeğin Beklediği En Önemli Şeylerden Birisi Saygıdır

Bir ilişkinin başlangıç safhasını düşünelim. İki taraf da birbirini yeni yeni tanımaktayken, birbirlerinin özel ilgi alanlarını araştırıp karşı tarafa saygı duyduğu için, aynı zamanda yakınlaşma aracı olarak kendisi de bu alanları araştırır ve ilgilenir.

  • Her şey, karşısındaki insan onu önemsediği için önemlidir. Her söylediğine dikkat kesilir, fikirlerine saygıyla karşılık verir. Karşı tarafta yanlış bir intiba ve izlenim bırakmamak için, incitip kırarım diye korktuğundan, her hareketine, her sözüne özenerek yaklaşır.

İşte bu davranışlar genellikle ilişkinin ilerleyen dönemlerinde aynı özenle korunmuyor maalesef ve erkek kadından ne ister hassasiyeti de böylece devam etmiyor. Bir süre sonra birbirine alışıp yakınlaşınca, karşımızdaki insanın başka yönleriyle de karşılaşıyoruz. Daha rahat ve özensiz davranıyoruz.

  • Burada önemli olan dengeyi her hususta korumaktır. Elbette her şey her zaman ilk dönemdeki gibi ilerlemez, bunu beklemek mükemmeliyetçilik olur. Ama ipin ucu bir kere kaçırıldı mı, aşılmaması gereken sınır bir kere aşıldı mı ve söylenmemesi gereken sözler söylendi mi geriye dönmek oldukça zor olacaktır. Konu, erkekler kadınlardan ne ister sorusu olunca bu hususa bilhassa özen göstermek şart.

İlgili Yazı: Erkekler Nasıl Azar

Erkek Kadından Ne İster, Aşılması Gereken Problemler…

Hayat meşgalesi içinde çiftlerin birbiriyle her zaman aynı derecede ilgili olabilmesi mümkün olmayabilir elbette. Ama gerek erkeğin kadına gerekse kadının erkeğe, onu önemsediğini, bir birey olarak tek başına bir değere sahip olduğunu hissettirmesi büyük bir öneme sahiptir.

  • Düşüncelerinin, söylediklerinin, kendisiyle paylaştıklarının, kısaca onunla ilgili her şeyin üstünde durarak, bunu başarmak mümkün olmasa da hiçbir zaman hiçbir şeyi atlıyormuş, unutuyormuş hissi vermeden, biriktirerek, saklayarak, aklının bir köşesine not ederek her şeyi konuşacaklarını, birlikte üzerine düşüneceklerini hatırlatan bir söyleme sahip olması gerekir.

Öbür türlü, erkek de önemsenmediğini düşünecek, geçiştirildiğini, en kötüsü de anlaşılmadığını düşünecek ve bu “önemsenme, anlaşılma” ihtiyaçlarını gidermek için başka unsurlara hatta ileride başka kadınlara ihtiyaç duyabilecektir.

  • Hayatımızı paylaştığımız kişiyle bir konu hakkında konuşamadığımızı düşünelim, bu ister kendimizle ilgili, iş hayatımızla ilgili, günlük hayat içerisinden bir konu olsun; ister karşı tarafa dair duygularımızı paylaşmak olsun, isterse de entelektüel içerikli bir sohbet olsun. Bu durum, gerçekten ne kadar acıdır.

Bu yapı, o ilişkiyi çekilmez bir hale getirir ve iki taraf için de bir tür zorunluluk kılar. Üstelik bir taraf diğerinin söylediklerine sürekli gülüp geçiyorsa, karşı taraf kendini değersiz hissedecektir. Üstelik en çok değer görmesi gereken yerde bunu yaşayacaktır.

  • Bu da karşı tarafa yabancılaşmayı, sonuç olarak iki tarafın birbirine yabancılaşmasını getirecektir. Sonuç olarak çiftlerin bir bütün olmaktan çıktıkları, mutluluğu sağlayamayan bir ilişkiyle karşılaşırız; nitekim bu durum da erkek kadından ne ister, bağlamında dikkate alınmak zorundadır.

Özellikle bir evlilik ilişkisinde, bireyler kadının ve erkeğin ayrılmasının hoş karşılanmadığı veya kabul edilmediği alt kültürlerde yaşıyorlarsa, hayat boyu süren bir zorunluluk halini aldığına şahit oluruz.

Erkek Kadından Ne İster, Erkek Aklı Her Yerde Birden Olan Bir Canlı mıdır?

Sonuç olarak şunu söylemek gerekir, erkeğin beklentileri sınırsız olabilir. Özellikle günümüz dünyasında bireyler kolaylıkla tatminsizliğe sürüklenebilmekte. Bütün bunların arasında erkeğin iç huzurunun sağlanması; bazı olumsuzlukları, eksiklikleri, içsel olarak hoş görmesini sağlayacaktır.

  • Burada bunu içinden gelerek yapıyor olması çok önemlidir. Aksi takdirde onu sürekli denetim altında tutarak kendinize bağlamak gibi bir düşünceniz varsa sadece kendinizi kandırmış olursunuz.

Tek başına ne sevgi yeter, ne saygı. Duygular bir uyum içinde yaşandığı zaman güzeldir. Tıpkı hayattaki diğer her şey gibi, bir erkeği mutlu etmek de erkekler ne ister sorusunu yanıtlamak da zorlu bir yoldan geçer.

  • Kadından beklenen şeyler, bu zorlu yolda gerekli sabrı göstermek, güven ortamı sağlamak, hayatta ortak hedefler belirlemek; erkeği, dış dünyanın beklediği kıstaslara göre değil, birlikte kurulan dünyanın ölçülerine göre değerlendirmektir. Elbette tüm bunlar karşılıklı olarak uygulandığı sürece geçerli olacaktır.

Şimdi de erkek kadından ne ister konusuna ışık tutan bir kılavuz önerisi:

Gerçekten de Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi Seti, muazzam yöntemler taşıyan bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca buna siz de şahit olacaksınız.
Şuraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi'ni indirin.
Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top