Çok Şükür Doğru Bereket Duasını Yaptım Nimete Ulaştım

Bereket Duasını Doğru Yapanların Yaşadıkları Çok Güzel…

Bereket, bolluk, çokluk, var olandan çok daha fazla olmasına denilmektedir. Müslümanlar arasında ise bereket, Yüce Allah’ın kullarına sunduğu lütuflarından sadece biridir.

  • Yüce Allah çok sevdiği kullarına her manada bolluk ve bereket verir. Mesela helal kazanç sağlayan kimselerin, her zaman paralarının ve evine götürdüğü erzakların çok daha bereketli olduğu sıklıkla duyulmaktadır. Bu da bu kişinin Allah tarafından bereketlendirildiğini göstermektedir. Ancak işin içerisine haram girdiği zaman Yüce Allah bu kişiye bereket nasip etmez, o şahsın her şeyi çok çabuk şekilde tükenir.

Bazı durumlarda ise insanlar evlerinin, işlerinin bereketlenmesini dua ederek Allah’tan niyaz ederler. Bu onların yeni adımlarında direkt olarak Allah’tan bereket duası ederek istemeleridir. Bu dua ile niyeti halis olan ve kalpten isteyen kişiler mutlaka ki Allah’ın bereketlerine oluk oluk ihsan edilirler.

Bereket Duası Nasıl Yapılır, Fazileti Nedir?

İnananlar her şeyin tek sahibi olan Allah’tan bereket duası ile bolluk istemektedirler. İnsanlar bu dua ile Allah’tan helal olan bol kazancı talep etmektedirler.

  • Bereket duasını okuyan kişi dört büyük meleğin, dört büyük kitaptan, Hz İsmail’den, Hz İbrahim’den, efendimizden, Hz Yakup’tan bahsederek ve Allah’ın büyüklüğünü, kudretini peygamberimizin Allah’a elçilik ettiğini söyler. Ardından Allah’ın isimlerinden bazılarını söyleyerek helal ve bol kazanç, rızık istediğini dile getirir; dua, Ashabı Kefh’in isimleri sayılarak tamamlanmaktadır. 

Allah bereket duası okuyan ve kalben samimi olan pek çok kuluna bolluk ihsan eder. Bu sayede kullar yaşadıkları sıkıntılı dönemden kurtularak Yüce Allah’a çok daha fazla şükrederler.

İlgili Yazı: Kısmet Duası

Karınca Duası Olarak da Geçen Bereket Duası Şöyle:

“Allahümme ya Rabbi Cebrâîle ve Mîkâile ve İsrâfile ve Azrâile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube ve münzilel berakâti vet Tevrâti vez-Zebûri vel İncili vel Furkan. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billahil aliyyil azim. Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü-Resülüllahi sadikul va’dil emin. Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyu, Ya Kayyum, Ya zel Celali vel İkram. Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmîr.”

Bu dua okunurken, aşağıdaki şartları yerine getiren insanlar kısa zamanda berekete nail olacaktır Yüce Rabb’imizin izniyle.

Duanın Fazileti

  • Yüce Allah bereket duası eden veya evinde, iş yerinde bulunduran kimselere bol kazanç ve hayırlı müşteriler gönderir. Başlarından belaları kovar. Bu dua ile insanlara sadece maddi bir bolluk ihsan edilmez, aynı zamanda manevi olarak da yaşanan bir bereket söz konusu olur.

Oldukça güçlü olan bereket duası, okunması, asılması vs çok makbul olduğu için bereket istediğiniz her yere bu duayı koyabilir ve sık sık okuyabilirsiniz.

Bereket Duası Kuranda Yer Alır mı?

Pek çok kişinin bereket duası adı ile bildiği bu duanın diğer adı karınca duasıdır. İslami kaynaklarda Peygamber Efendimize bu duanın vahiy olarak inmediği nakledilmektedir. Ancak dua içeriğine baktığınızda imanın şartlarını ve esmaül hünsadan Allah’a ait olan isimlerden oluştuğunu fark edeceksiniz.

Yani dua Kuran-ı Kerim’de yer almasa da okunmasının bir sakıncası olmadığı düşünülmektedir. Ayrıca Allah bu duanın edilmesinden hoşnut olmasa idi duayı eden kişiye bereket ihsan etmezdi. Bu nedenle gönül rahatlığı ile bu duayı vesile kılarak tüm kalbiniz ile sadece Allah’tan isteyiniz.

Bereket Duasını Nasıl Okumalısınız?

Dualar kullar ile Yüce Allah arasında kurulan köprülerdir. Bu nedenle kesinlikle duanızı okurken samimiyetle kalbinizi açın. Unutmayın ki bir şey istediğiniz kapı, her âlemin Rabbi ve her şeyin sahibidir. Allah sevdiği kullarının mağdur olmalarını ve sıkıntı çekmelerini asla istemez. Bu nedenle doğru dualar ile mutlaka berekete nail olacak ve şükredeceksiniz.

Farklı Duaları Okurken Dikkat Edin

Bereket duası araştırmasını yaparken karşınıza çok farklı içeriklerde dualar çıkacaktır. Bu duaları etmeden evvel mutlaka ama mutlaka Türkçe mealini okuyarak duada ne dediğinizi ve istediğiniz bilmelisiniz. Çünkü bazı rivayetlere göre hadis ile nakledilmiş dualarda bozulmalar yaşanmış olabilir.

Dualar ile Dolaşmayın

Pek çok insanda üzerinde dua bulundurmak gibi bir durum söz konusu olabiliyor. Bereket duası da kişilerin yanından ayırmadığı dualardan biridir. İlk başlarda dua ile dolaşırken oldukça dikkat eden ve saygı gösteren insanlar zaman içerisinde duanın üzerlerinde olmasına alışınca dikkatsizce hareket edebilmekteler.

  • Özellikle lavaboya girerken üzerinizde dua olmamasına çok fazlaca dikkat etmelisiniz. Bazı dualar Kur’an’da yer almasa bile içerik olarak Allah’ı öven ve tespih eden dualar olduğu için kesinlikle dikkat edilerek taşınmalıdır.

Ayrıca şu tavsiye de çok önemli:

Gerçekten de Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. Bu kitap gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top