Çevirgel Döngel Duasının İnanılmaz Gücünü Öğrenin

Çevirgel Duası ile Mutluluğu Yakalamak Mümkün

Hayat bazen insanların istediği gibi gitmeyebilir. Aşık olduğu halde sevgilisi terk eden birçok insan vardır. Çevirgel duası, sevgiliyi geri getirmek için yapılan en tesirli duadır.

 • Dua sayesinde, boşanma kararı alan eşler, ayrılan sevgililer tekrar bir araya gelir. Hatta kaybolan çocuklarda da çevirgel duası yapılabilir.

14. yüzyılda okunmaya başlamış olan duanın tarihi oldukça eskidir. Birçok kaynakta geçen duanın içeriğinde Allah’ın (cc) isimleri, Kur’an-ı Kerim ayetleri ve Türkçe dua vardır.

 • Duanın bir kısmı Arapça iken diğer kısmı Türkçedir. Döngel duası olarak da bilinen dua, çok uzaklara olsa dahi kişinin kalbine tesir edebilir. Kaynaklarda belirtildiği gibi usulüne uygun olarak yapıldığında cevirgel duası dünyanın en tesirli dualarından biri olur.

Okuyan kişi, 7 gün içerisinde karşısındaki giden sevgilinin kalbine mührünü basabilir, aşk ateşini alevlendirebilir.

Çevirgel Duası Nasıl Yapılır?

Dualar, hadis kitapları, kaynaklar, alimler ve tecrübe eden kişilerin söyledikleri dikkate alınarak yapılmalıdır. Çevirgel duası 4 ayrı bölümden meydana gelmektedir. Duanın bölümleri:

 • Duha Suresinin okunduğu bölüm
 • Allah’ın (cc) 4 esması zikredilerek okunan duanın olduğu bölüm
 • Rum Suresinin 21. ayetinin okunduğu bölüm
 • Fatiha Suresini okunduğu bölümdür.

Euzu besmele çekilerek başlanan duada Duha Suresi okunduktan sonra, Allah’ın Ya Vedud, Ya Mucip, Ya Cami ve Ya Latif isimleri zikredilerek dua edilir.

 • Çevirgel duası, isimlerin zikrinden sonra Allah’a 124 bin peygamber, 4 kutsal kitap vesile edilerek dua edilir.

Yapılan duanın en sonunda Allah’ın kerem ve ikram sahibi olduğu, giden kişi ile nasiplendirmesi, gönülleri evirip çeviren olarak karşılıklı gönülleri birbirine çevirmesi için niyaz edilir. Yapılan niyazın ardından Rum Suresi’nin 21. ayeti ve Fatiha Suresi okunarak dua bitirilir.

İlgili Yazı: Dilek Tesbihi

Kadın ve Erkek Çevirgel Duası Yapabilir

Eski dönemlerde sevdiğini geri kazanmak için kadınlar tarafından yapılmıştır. Bundan dolayı çevirgel duası sadece kadınlar tarafından yapılır gibi bir anlayış oluşmuştur.

Oysaki duayı sadece kadınlar okumaz. Erkekler de okuyabilir. Okuyup sevdiğine kavuşan birçok erkek vardır. Tecrübe ile sabit olduğundan dolayı cinsiyet ayırt etmeksizin duayı herkes yapabilir.

Çevirgel Duası Ne Zaman Okunmalıdır?

Duaların kabul edildiği bazı özel zaman dilimleri vardır. İslam alimlerine göre çevirgel duasının bu vakitlerde yapılması daha doğrudur.

 • Özellikle tavsiye edilen vakitler sabah namazının ve yatsı namazının kılınmasından sonraki zamanlardır. Genellikle yatsı namazını kıldıktan sonra yapılmaktadır.

Zaman önemli olmasına rağmen kişinin ihlas ve huşu içinde dua etmesi makbul olması için ayrıca önemlidir.

Çevirgel Duası Süresi Kaç Gündür?

Geri döndürme olarak da bilinen çevirgel duası 7 gece boyunca okunmalıdır. Genel kanaate göre duaya Cuma gecesi başlanmalıdır.

 • Cuma gecesi başlayan duanın bitirilmesi perşembe gecesini bulmaktadır. Süre konusunda dikkat edilmesi gereken husus duaların okuması devam ederken sevgilinin geri dönmesi söz konusu olsa dahi okumalar bitirilmemelidir.

7 gece okuma tamamlanmalıdır. 7 gün okumalar yapılıp tamamlandığı halde sevgilini geri gelmemesi durumunda acele edilmemelidir. İsyan etmek yerine Allah’ın (cc) kişi hakkında en hayırlısını verdiği düşünülerek hareket edilmelidir.

Çevirgel Duası Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken

Her duada olduğu gibi çevirgel duası yapılırken de bazı hususlara dikkat edilmelidir. Dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Duayı yapacak olan kişinin gusül ve namaz abdestinin olması şarttır. Duanın içinde Kur’an’dan ayetler olduğundan abdestsiz okunmamalıdır.
 • Dua edildiğine dair üçüncü şahıslara bilgi verilmemelidir. Mümkün olduğunca gizli yapılmalıdır. Sessiz ve sakin bir ortamın seçilmesi daha doğrudur.
 • İçten ve samimi bir kalple Allah’a niyazda bulunulmalıdır. Duanın kabul olmasındaki en önemli unsur ihlastır.

Aşık Etme ve Çevirgel Duası

Çevirgel duası aynı zamanda kendine aşık etme eve bağlama duası olarak da yapılabilir. Aralarında hiçbir sorun olmayan çiftler arasında çevirgel duası okunduğunda muhabbeti artırır.

Artan muhabbet aşk yaşamasına ve daha mutlu bir ilişki yaşamalarına neden olur.

Şu tavsiyemiz de önemlidir:

Gerçekten de En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top