Büyü Var mıdır, Etkileri Nelerdir, Nasıl Bozulur?

Büyü Var mıdır, Bir Örnek Olay!

Büyü konusunda araştırma ve inceleme yapan insanlardan bir tanesinin maruz kaldığı örnek olaylardan birini anlatarak meseleye açıklık getirmeye çalışalım. Zira unutulmamalıdır ki bir örnek olay sayfalar dolusu açıklamadan daha değerlidir. Yaşanan bir durum her zaman anlatımlardan çok daha etkilidir. O halde okurumuzun başına gelenleri dikkatlice okuyup kendimize göre sonuçlar çıkarmamız faydalı olacaktır.

Bir okurumuz bize şu olayı yaşadığını aktardı, okurumuzun aktardığı bu olayı aynen sunuyoruz:

“Ben 25 yaşında ve şimdiye kadar büyü ve sihir gibi batıl olduğunu zannettiğim konulara karşı oldukça temkinli yaklaşan ve bu konulara inanmayan biriyim. Fakat yaşadığım bir olay neticesinde büyü konusunda kesin bir kanaate ulaştım ve gerçekten de büyünün olduğu sonucuna vardım. Şöyle:

Benim kız arkadaşım bana sımsıkı bir şekilde bağlanmış ve gözü benden başkasını görmüyordu adeta. Öyle ki defalarca bana gerçek anlamda tapındığını ve benden başka hiç kimseyi sevemeyeceğini dile getirmişti. Hatta son birkaç gün öncesine kadar bile bana ölesiye aşık olduğunu ve beni hiçbir zaman bırakmayacağını dile getiriyordu.

Fakat bundan birkaç gün önce yakın bir arkadaşım bana sevdiğim insana büyü yapıldığını ve onun kısa zaman içerisinde benden ayrılıp uzaklaşacağını söyledi. Ben de bu gibi konulara inanmadığım ve sevdiğim insanın bana nasıl bağlandığından emin olduğum için bu söyleme gülüp geçtim.

Ne var ki aradan birkaç gün geçtikten sonra sevdiğim kız benimle buluşmak istediğini söyledi ve buluştuğumuzda ‘artık seni sevmiyorum falanca kişiyi seviyorum’ dedi.

Ben ‘nasıl olur, hani ondan nefret ediyordun, hani sadece bana aşıktın’ sorularını kendisine yönelttiğimde ‘bilmiyorum bana bir şeyler oldu ve aniden duygularım değişti, sana olan aşkım nefrete dönüştü, ona olan nefretim ise büyük bir sevda haline geldi’ dedi.

Ben meseleyi araştırmak için oradan ayrıldım ve yakın arkadaşlarımız arasında sevdiğim kıza nasıl bir büyü yapılmış olabileceğini incelemeye başladım. Birkaç gün içerisinde çok güçlü bir büyücünün sevdiğim kıza büyü yaptığını ve onu daha önce nefret ettiği erkeğe aşık ettiğini öğrendim.

Bu büyücüyle karşılaştığımda bunu neden yaptığını sordum ve o da para karşılığında bunu yaptığını dile getirdi. Ben daha fazla para vereceğimi ifade ettiğimde ise bana da yardımcı olabileceğini söyledi.”

Evet, okurumuz bize sadece bu kadarını paylaşabileceğimizi söylediği için biz de değerli okurumuzun bu mektubunu sadece bu kadar aldık ve büyü konusunda özellikle de büyü var mıdır sorusu ile ilgili sizi aydınlatmaya çalıştık. Şimdi aşağıdaki detaylarla yazımıza devam edelim:

Büyü Var mıdır, Hüddam Nedir?

Büyü konusunda araştırma ve inceleme yapan insanların mutlaka ama mutlaka bilmesi ve öğrenmesi gereken bir diğer husus ise her büyünün bir hüddamı olduğu meselesidir ve gerçekten de kadim büyük kitaplarını incelediğimizde her büyü için bir görevli varlık (yani hüddam) olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.

Bu konuda kadim büyü kitaplarının bize sunduğu ve izah ettiği bilgilerden birkaçını şöyle sıralayabiliriz:

Hüddam Apraziyal Efendi, en çetin ve en şiddetli görevlilerden biri olarak bütün büyülerin ve büyücülerin kendisine müracaat etmek zorunda kaldığı agresif bir görevli varlıktır.

Hüddam Garaminar Efendi, özellikle aşk ve sevda gibi konularda kendisine müracaat edilen, derin bir bilgi birikimine ve sonsuz bir kuvvete sahip olan bir varlıktır.

Hüddam Neriman Hanım ve Hüddam Nermin Hanım, daha zarif ve daha ince ruhlu hüddamlar olarak bilinmekte ve birçok konuda muska ve büyü bozma işlemlerinde istihdam edilmekte, yani görevlendirilmektedirler.

Evet kadim büyü kitapları bize bu görevli varlıklar gibi daha yüzlerce görevli varlığın ismini saymakta ve cismini tarif etmekte, bununla birlikte bu görevli varlıkların hangi konularda büyü yaptığını ve hangi konularda kendilerine müracaat edildiğini bütün teferruatı ile dile getirmektedir.

İlginizi Çekebilir: Tarihteki 7 Korkunç Gizli İlim

Büyü Var mıdır, Büyü Kitapları!

Yukarıda kadim büyü kitaplarının büyü var mıdır sorusu ile ilgili aktarmış olduğu hüddamlardan (yani görevli varlıklardan) bahsederek bu kitaplarda adı geçen birkaç görevli varlığı vurgulamaya çalıştık.

Ancak bilinmelidir ki burada ismini aktarmadığımız ve çok daha tehlikeli görevlerde çalışan şer güçler de vardır. Bunların isminin ulu orta anılmaması daha doğru kabul edilmektedir. Medyumların bu tavrından ötürü halk arasında cin taifesinden varlıklar için “üç harfli”, “ismi lazım değil” gibi ifadeler kullanılmaya başlanmıştır.

Şimdi de büyü kitapları konusuna kısaca değinelim ve büyü var mıdır sorusu ile ilgili şu açıklamayı yapalım:

Kadim büyü kitapları ve bu kitaplardan biri olan Zargon ve bir değeri olan Kudema isimli kitaplar, bize şimdiye kadar ortalama 100.000 (yüz bin) civarında büyü yapıldığını ve bu büyülerin neredeyse tamamının gerçekleşerek tesirli olduğunu ifade etmişlerdir. Yani bu kitapların yazıldığı zaman dilimine kadar ortalama 100.000 civarında büyü yapılmış ve bunlar kayıt altına geçmiştir.

Tabi bahsini ettiğimiz bu kitaplar ortalama 2000 yıllık bir maziye sahip olduğu için son 2000 yıl içerisinde yapılan büyüler yukarıda bahsini ettiğimiz rakama dahil değildir.

Yani 2000 yıl öncesine kadar 100.000 civarında büyü yapıldığı kayda geçmiş olmasına rağmen sonradan yapılan büyüler ve tılsımlı uygulamalar kayda geçmiş değildir.

Büyü var mıdır sorusu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen okuyucularımız, aşağıdaki açıklamaları da pür dikkat okusunlar lütfen, çünkü çok önemli ayrıntılar ve ilginç detaylar ile karşılaşacaklar:

Büyü Var mıdır, Hüddam Apraziyal!

Yukarıda görevli varlıklardan yani hüddamlardan bahsederken adını zikrettiğimiz ve Zargon isimli büyü kitabının da üzerinde ısrarla durduğu Hüddam Apraziyal Efendi konusuna yeniden değinmek isteriz, çünkü Hüddam Apraziyal Efendi diğer bütün hüddamlar ve görevli varlıklar içerisinde potansiyeli ve nüfuzu, gücü ve iktidarı en fazla olan hüddam olarak bilinmekte, bu yönüyle kendisinden serdar-ı hüddam adıyla bahsedilmekte ve kendisinin adeta bütün görevli varlıkların hükümdarı ve padişahı olduğu ifade edilmektedir.

Büyü Var mıdır, Temas Büyüsü!

Büyü konusunu inceleyen bütün insanlar İslam Peygamberi olan Hz Muhammed’e yapılan büyüyü de bir şekilde duymuş olmalıdır. Rivayetlere göre İslâm Peygamberi olan Hz Muhammed’e Yahudi bir kadın tarafından büyü yapılmış ve Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam, bu büyünün etkisi ile müthiş derecede rahatsız olmuş ve uzun zaman bu büyünün etkisini üzerinden atamamıştır.

Daha sonra Hazret-i Ali’ye verdiği talimat neticesinde kendi saç telinden alınıp bir tarağa sarılan ve bir kuyunun dibine atılan bu malzemeler çıkarılmış, saç teli taraktan çözüldükçe Peygamber Efendimiz de rahatlamaya başlamıştır.

İslami kaynaklar Peygamber Efendimize yapılan bu büyüden ittifakla bahsederler ve büyü var mıdır sorusunun cevabı mahiyetinde bu örnek olayı da anlatırlar.

Büyü Var mıdır, Temas Büyüsü Nedir?

Bu konuda bilinmesi gereken önemli bir ayrıntı da şudur ki tarihte en çok yapılan büyülerden biri de temas büyüsü olarak bilinir ve temas büyüsü kendisine büyü yapılacak olan kişinin herhangi bir malzemesinin alınması yoluyla yapılır.

Nasıl ki Peygamber Efendimizin saç teli alınarak kendisine büyü yapıldıysa, aynı şekilde herhangi bir kişinin herhangi bir organından alınabilecek bir parça (mesela adet kanı büyüsünde alınan adet kanı ya da tırnak büyüsünde alınan tırnak gibi) ile büyü yapıldığı defalarca denenmiş ve tecrübe edilmiş bir hakikattir.

Büyü Var mıdır, Taklit Büyüsü!

Bu konuda bilinmesi ve anlaşılması gereken bir husus da taklit büyüsü olarak bilinen ve özellikle voodoo büyüsünde karşımıza çıkan (yani bez bebek büyüsü olarak da bilinen voodoo bebeği ile yapılan) büyü çeşididir.

Taklit büyüsü kendisine büyü yapılmak istenen kişiye benzetilen herhangi bir bebek ya da suret üzerine batırılan iğnelerle gerçekleştirilen ve bu kişiyi etkilemeye yönelik uygulanan bir büyü olarak bilinmektedir.

Zaten büyük kitaplarını incelediğimizde yukarıda zikrettiğimiz taklit büyüsü ve temas büyüsü ile ilgili bir yığın ayrıntılı bilgi ve örnek olay bulmanız mümkündür.

Kısaca büyü var mıdır sorusu ile ilgili şu hakikati açık bir şekilde dile getirmeliyiz ki tarihteki binlerce örnek olay, bize büyünün varlığını apaçık bir şekilde kanıtlamakta ve Peygamber Efendimize yapılan büyü de bunun en güçlü kanıtlarından biri olarak ortada durmaktadır.

Şimdi size bir tavsiyede bulunmak istiyoruz: Eğer büyü ve muska gibi ya da tılsımlı herhangi bir uygulama gibi kötü etkilerden tamamen kurtulmak ve kendinizi muhafaza etmek, bununla birlikte her türlü murat ve dileğiniz için mükemmel bir kaynağa ulaşmak istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları Kitabı‘nı incelemelisiniz.

Gerçekten de Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. Bu kitap gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

 

Büyü Var mıdır, Etkileri Nelerdir, Nasıl Bozulur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön