Bu Mucize Dualar Öylesine Etkili ki Herkes Allah’a Şükrediyor

Mucize Duaları Yapan Herkes Neden Güzel Sonuçlar Alır ve Bu Uygulamalar Nasıl Yapılır?

Allah bazen kullarına çeşitli sıkıntılar ve zorluklar vererek imtihan edebilir. Günün her vaktinde Allah’a yönelmek aklına gelmeyen pek çok kul bu sıkıntı ve sorunlar karşısında tüm kalbi ile Allah’a yönelerek yardım istemektedir, hatta bazen mucizeler beklemektedir.

  • İşte bu durumlar için, kulların hallerini arz ederek sıkıntılarının giderilmesi için okunan mucize dualar bulunmaktadır. Bu mucize dualar ile hayatınız değişsin istiyorsanız, yazıyı dikkatlice okuyup detayları iyice anlamaya çalışın; göreceksiniz ki rahmet esintileri size de huzur ve saadet getirecek inşâallah.

Mucize zaten kelime anlamı olarak da olağan üstü bir takım olayların gerçekleşmesi olarak açıklanmaktadır. İnanan kullar için ise mucizeler sadece Allah’ın dilemesi ve yaratması ile gerçekleşmektedir.

Hiç beklemediğiniz anda açılan rızık kapıları, hastalıklara verilen şifalar, dileklerin kabulü vs gibi pek çok olay mucize dualar ile kulların Allah’tan istemesi ile gerçekleşmektedir.

  • Unutmayın ki Yüce Allah’ın ol demesi ile olmayacak hiçbir şey yoktur. Doğru şekilde istediğiniz zaman kapıların ardına kadar açıldığını aklınızdan asla çıkarmadan istemeye devam etmelisiniz.

Allah’tan ne isteyecek iseniz o niyetiniz için var olan mucize dualar arasından doğru olanı okumalısınız. Böylece en kısa zamanda olanlara siz de oldukça şaşıracaksınız.

Mucize Dualar Hangi Durumlarda Okunur?

İnanan kullar mucize dualar okuyarak şu konularda yardım isterler: fitne ve yalandan korunmak için, düşmanlara karşı bir koruma olması için, dert ve sıkıntıların kısa zamanda son bulması için, korkulardan arınmak için, gönlünüzde var olan murada ulaşmak için, hastalıklara karşı şifa bulmak için, borçlardan kurtulmak için vs…

Mucize Dualar Nasıl Tesirli Olur?

Yüce Allah’tan bir talepte bulunacak iseniz kesinlikle öncesinde tövbe etmeniz duanın çok daha tesirini artıracaktır. İçtenlikle yapılacak olan af dileme, yalvarma ve istemeler elbette ki cevapsız kalmayacaktır.

Ayrıca mucize dualar okunurken salâvatlar ile güçlendirmek, namaz arkasına dua etmek ve içtenlikle halin arzı da duanın tesirini oldukça artıracaktır. Genel olarak dua ederken abdestli olmayı tercih etmelisiniz. Kendinizi tam ifade etmek adına yalnızken ve kıbleye doğru dönerek ellerinizi semaya açmanız da yine olumlu olarak etki oluşturacaktır.

Garip Bir Yazı: Müneccim Kime Denir, Ne İş Yapar, Özellikleri Nelerdir?

Mucize Dualar Nasıl Yapılmalıdır?

Mucize dualar oldukça güçlü olan dualardandır. Genellikle bazı sayılara uyularak okunulması uygun görülmektedir. Bunun nedeni ise İslam âlimlerinin bu şekilde çok daha etkili olduklarını düşünmeleridir.

Mesela fitne ve yalandan korunmak amacı ile okuyacağınız duayı günde üç kez okumanız uygun olacaktır. Dua şöyle:

“Allahümme innî eûzü-bike min azâbil-kabri ve min azâbinnâr ve min fitnetil mahyâ velmemâti ve min fitnetil Mesîhiddeccâl.”

Derdinizden kederinizden kurtulmak için okuduğunuz duanın yanı sıra ise aklınıza geldiği her vakit tövbe etmeniz duanın çok daha tesirli olmasını sağlayacaktır. Dua şöyle:

“Allahümme innî es’elü-ke fiilel hayrât ve terkelmünkerât ve hubbel-mesâkin ve izâ eredte fitneten fî kavmî fe-teveffenî gayre meftûn.”

Bir muradınızın olması için dua okuduğunuz zaman ise niyetinizi edip duanızı tamamladıktan sonra dualarınızı Efendimiz’e ve Allah katında makbul olan kullara bu duaları hediye etmeniz, duanızın kabul görmesini çabuklaştıracak etmenlerdendir. Murat ve istek duası şöyledir:

Cuma günü akşam ezanına 45 dakika kala okunacak olan “Ya Meliki Muktedir’sin Allah’ım, bana yardım et.” ifadesini toplamda yüz (100) defa tekrarlayıp sonra da dileğini söyleyen kişi, Allah’ın izniyle sıkıntıdan kurtulur ve derdine derman bulur.

Mucize Duaların Türkçe Anlamı Nedir?

Mucize duaları okuyan kulların manalarını da okumaları uygun hatta şart görülmektedir. Bu duaları okuyan kişiler Allah’a övgülerini, hamd ü senalarını dile getirirken, sadece Allah’tan istediklerini dile getirirler. Bu dualarda yine Yüce Allah’ın dua edenleri koruduğu ve dileklerini kabul ettiğini dile getirmektedirler.

  • Dua kulların sığınacakları tek limandır. Her türlü konuda sadece Allah’ın kullarına yardım edeceğini asla unutmayınız. Ellerinizi göğe açarak istediğiniz vakit kalbinizi doğru ve tam manası ile açtığınız zaman bilmelisiniz ki Allah sizin duanıza bir cevap verecektir.

Allah kullarının asla mağdur ve mahzun kalmalarını istemez. Bu nedenle dua etmekten vazgeçmemeli ve kapıyı aşındırmaya devam etmelisiniz.

  • Halinizi arz ederken mucize dualardan yardım alarak istediğinizi çok daha net bir şekilde Allah’a iletmenin yolu açıktır. Kullarının kendisine dua etmelerinden ve sadece kendisinden istenmesinden Yüce Allah hoşnuttur.

Bu nedenle mucize dualar vesilesi ile isteyin. Tek kapının sadece Allah’a uzanan dualarınız olduğunu unutmayınız. Dualarınızı ederken ne kadar samimi ve içten olursanız kabul görmeniz için çok daha etkili olacaktır.

Şu tavsiyeye de dikkatlice bakın:

Gerçekten de Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. Bu kitap gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

1 thought on “Bu Mucize Dualar Öylesine Etkili ki Herkes Allah’a Şükrediyor”

  1. Allah’ın selamı üzerinize olsun; 6 yıllık evliyim ve ailemden uzak bir ilde yaşıyorum, gurbetlik bana inanılmaz zor geliyor ama eşimin işi nedeniyle yaşadığımız yerden ayrılamıyoruz. Benim tek isteğim Rabbimin mücizesi ile kendi memleketimde bize bir rızık kapısı açılması,böyle bir mucize ile karşılaşabilmem için hangi duayı ve ne şekilde okumam gerekir? Çok zor durumdayım önerinize ihtiyacım var.. Allah’a emanet olun

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top