Bu Dua Sayesinde Eski Sevgilimi Geri Getirdim

Eski Sevgiliyi Geri Getirme Duasını Doğru Yaparsanız Siz de Başarılı Olacaksınız

Dualar, Allah (c.c.)’a yürekten yapılan, istek, dilek münacat ve yakarış şeklindeki ibadetleri ifade etmektedir. Dua, inanan yüreklerin en samimi isteği ve arzusudur. Duanın belli bir sınırlaması ve koşulu olmamakla birlikte, edebe aykırı olan, genel ahlak kurallarına aykırı ve harama teşvik edici durumlar için dua edilmesi uygun değildir.

  • Gündelik hayatta küçük büyük mesele ve hayallerin gerçekleşmesi için insanlar tarafından dua edilmektedir. Bu dualar arasında eski sevgiliyi geri getirme duası adı ile bilinen dua türü de söz konusudur. Peki, gerçekten edilen dua sonucu eski sevgiliye kavuşa ihtimali var mıdır?

Eski Sevgiliye Kavuşmak için Dua

İnsanlar tarafından sonucu merak edilen dualardan biri de, eski sevgiliyi geri getirme duası olarak da bilinen özel taleptir. Peki, bu duanın şartı ve koşulu var mıdır? Belli bir şarta bağlı kalınması zorunluluğu söz konusu mudur? Merak edenler ve ayrılık sancısı çeken bireyler için belki de en etkili çözüm dua etmek olacaktır.

Eski Sevgili ile Barışmak Adına Edilecek Dua Şöyle Yapılmalı

Sırasıyla tekrarlanacak Allah (c.c.) isimleri olan Yâ Allah – Yâ Rahman – Yâ Rahîm – Yâ Kavî – Yâ Kâdir zikri sonrasında hayatınızda önemli değişiklikler yaşanabilir.

  • Bu uygulamayı yaparken önce abdest almanız gerekir, sonra da iki rekat nafile namaz eda etmelisiniz, sonra da yukarıdaki zikirleri 3’er defa art arda okumalısınız.

Bu işlemin ardından 7 defa Fatiha Suresi, 3 kez de İhlas Suresi okumalısınız, bununla beraber aşağıdaki ayrıntıları da kesinlikle ve mutlaka bilmeniz şarttır, aksi takdirde eski sevgiliyi geri getirme duası etkisiz ve hükümsüz kalacaktır.

  • Allah’ın (c.c.) izin ve rızası ile edilecek zikir tekrarları sonrasında halis niyet ile sevdiğiniz kişi ile hayatınızı tekrar bir araya getirmeyi umabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen zikrin haricinde özel olarak hazırlanmış ya da kaynaklar tarafından aktarılan eski sevgiliyi geri getirme duası söz konusu değildir.

Eski Sevgiliye Kavuşma Duası ve Yorum

Duaların belli bir isteğe talip olunması sonucu, mutlak güç sahibinden istenme şeklinde ortaya çıktığı hatırdan çıkarılmamalıdır. Her iş Yüce Yaratıcı ve Mutlak Güç Sahibi olan Allah (c.c.) tarafından bir karara bağlanmaktadır. Bu nedenle talep edilen durumun dini inanış ve yaşayış şekline aykırı olmaması gereklidir. Bununla birlikte edep ve haya kuralları ile bağdaşması önemlidir.

Okumak İsteyebilirsiniz: Gizli İlimler

Sonuç olarak, sevgili ve diğer kurumlar, evlilik dışı birliktelik ve görüşme anlamı taşıdığı için dini açıdan uygun değildir. Bu çerçevede, eski sevgiliyi geri getirme duası kavramı açısından kısa süreli de olsa düşünülmelidir. Ancak bunun yerine evlilik gibi ve evlilik hazırlığı gibi ciddi kurumların arifesinde olan insanlar için durum daha hayırlı olacağı ve helal sınıra yakın olacağı için, bir sakınca olmadığı sonucuna ulaşılabilir.

Duanın genel anlayış ve ruhu itibariyle harama kapı aralayacak manada olması akılla ve inanç esasları ile uzaktan veya yakından bağdaşmamaktadır.

Sevilen Biri için Edilen Dua

Dualar her zaman kişisel taleplerin gerçekleşmesi için edilmez. Kimi zaman da sevilen ve değer verilen insanların iyilikleri için de dua etmek son derece anlamlı ve etkili bir yöntem olabilir.

  • Eski sevgiliyi geri getirme duası ve diğer duaların aksine insanlar yakın arkadaşına, aile büyüklerine ve diğer yakınlarına, din kardeşlerine sırf Yaratan rızası ve yakınlık hukuku gereği dua edebilir. Bu durumda, kişi için günahsız ağız olan başka birinin ettiği duanın da Yaratan izni ile çok mukaddes bir anlamı olacaktır.

Bu nedenle dualar hayatın içinde büyük değer ve öneme sahip olan özel ibadetlerdir. En sıkışılan anlarda, bunaltı hallerinde ve diğer durumlar karşısında inançlı insanlar sıklıkla duaya sarılarak, özel korunma talep ederler.

Dua için Gereksinim ve Şartlar

Yukarıda ilgili paragrafta anlatıldığı üzere, dua için özel bir kalıp ya da şart söz konusu değildir. Ancak bununla birlikte duanın mutlak güç ve hüküm sahibine karşı yapıldığı bilinerek saygı ve edep kuralları içinde yapılması zaruridir. Bununla birlikte önemli bir detay da, kalbi selim ile halin arz edilmesine özen gösterilmesi, mümküne cismi temizlik de yapılmalıdır.

Ve Özel Bir Tavsiye

Gerçekten de En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

2 thoughts on “Bu Dua Sayesinde Eski Sevgilimi Geri Getirdim”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top