Bu Dua Sayesinde Aile Hayatımda Huzur Buldum

Aile Huzuru için Dua Nasıl Yapılmalıdır, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aile huzurunun temin edilmesi için çok güçlü ve tecrübe edilmiş bir duadan söz edeceğiz, bunun için bu güçlü uygulamayı öğrenmek isteyenler pür-dikkat okumalı.

  • Belli bir yaşa kadar farklı kültürlerde, farklı yetiştirme tarzında büyüyen insanlar bir araya gelip yuva kurmaktadır. Farklı karakterdeki insanların oluşturduğu aile hayatında bazı anlaşmazlıkların olması normaldir. Aynı ailede yetişen kardeşlerde bile karakter farklılıklarından dolayı anlaşmazlıklar yaşandığına göre ailede huzursuzluk yaşanabilir.

Huzursuzluklar bazı ailelerde az iken bazılarında çok fazla olabilir. Bu anlamda fertlerin birbirini anlamak için çaba sarf etmesi gerekir. Huzursuzluk çıkarmadan önce empati kurarak anlaşma yolları araştırılmalıdır.

İnsanların çözümleri belli bir noktada tükenebilir. Tükendiği noktada Allah’ta yardım dilenmelidir. Mutlu ve saadetli yuvalar için ve tabi ki aile huzuru için dua edilmelidir. Yapılan dua, kişilere dayanma gücü verirken sorunun çözümünü kolaylaştırır.

Aile Huzuru için Yapılabilecek Dualar

Sağlıklı toplumun temelleri, sağlıklı bireylerin yetiştirildiği sağlıklı ailelerde atılır. Sağlıklı toplumda yaşamak isteyenler sağlıklı aileler kurmalıdır. Sağlıklı aile kurmak için kişilerin Allah’a dua dua yalvarması gerekir. Aile huzuru için dua, kurulacak ve kurulmuş ailelerin sevgi, saygı ve hoşgörülü olmasını manevi olarak destekler.

  • Aile içerisinde herkesin sıkıntıları olabilir. Esas olan aile ferdinin yaşadığı sıkıntı ve problemleri büyütmemesidir. Büyütmek yerine aşmaya çalışması en doğru adımdır. Tabi ki bu tür problemleri aşmak için gerekli olan manevi güç Rabbimize (cc) iltica edilerek elde edilir.

Aile fertlerinin yuvalarının huzuru için ihtiyaçları olan imdat kolu duadır. Aile huzuru için İslam dini büyüklerinin yapılmasını tavsiye ettiği birçok dua vardır. Bu duaları yapanlar hem dünyada hem de ahirette müjdelenmekte ve ödüllendirilmektedir.

Aile Huzuru için Dua; Besmele

  • Ailede huzursuzluk olduğunu hisseden kişinin hemen İslam büyüklerinin aile huzuru için dua tavsiyelerinden birini tatbik etmesi gerekir. Tavsiyelere uyanların aile saadetini yakaladıkları özellikle vurgulanmaktadır. Okunması ve tatbik edilmesi zor olmayan bu dualar ihmal edilmemelidir.

Şayet aile fertleri birbiri ile devamlı kavga ediyorsa hemen dua edilmelidir. Bunun için tatlı bir yiyecek üzerine 786 defa besmele çekilerek üflenir. Besmele okunmuş olan tatlı yiyecek devamlı kavga eden aile fertlerine yedirilir. Böylece ağızlar tatlanır, Allah’ın izniyle geçim de kolaylaşır.

Okumanızda Fayda Var: Muhabbet Duası

Aile Huzuru için Dua; Hz. İbrahim Duaları

Hz. İbrahim’in aile huzuru için yaptığı güzel bir dua vardır. Bu duanın içeriğinde Hz. İbrahim, Allah’a kendisini namazı devamlı kılan kişilerden eylemesini ve soyundan da böyle kişiler yaratmasını dilemektedir.

  • Ayrıca Hz. İbrahim, hesabın görüleceği gün kendini, anne babasını ve inananların bağışlanmasını talep etmiştir. Aile huzuru için dua etmek isteyenler Hz. İbrahim’in duasını tercih edebilir.

Aşağıdaki dualar, Hazret-i İbrahim’in dualarından bir kısmıdır.

Fert ve Aile Huzuru için Dua

Aile fertlerden oluşur. Fertlerin huzurlu olması ailenin de huzurlu olmasını beraberinde getirir. Namazdan sonra eşlerin ve çocukların göz aydınlığı olması ve Allah’a (cc) karşı gelmekte sakınanlara önder olmayı dilemesi, aile huzurunu temin edecektir. Geçimsizliğin olduğu evlerde aile huzuruna dair ayetler bir kağıda yazılarak evin giriş kapısının üzerine asılabilir.

Aile Huzuru için Dua ve Esmalar

Allahu Teala’nın her bir isminin farklı tezahürleri vardır. Aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’de bulunan ayet ve sureler de güzelliklere vesile olması için okunabilir. Buna göre:

  • Eşi ile sıkıntısı bulunanların, bol miktarda Ya Vedud, Ya Kaviy esmalarını çekmesi gerekir.
  • Aile içinde genel bir huzurun yaşanması için Yasin Suresi okunarak aile fertlerine ayrıca dua edilir.
  • Saf Suresini okumak aile huzuruna vesiledir.
  • Aile huzuru için dua etmek isteyenler Allah’ın Ya Kadir esmasını 77 defa çekebilir.

Aile Huzuru için Dua: Salaten Tefriciye

  • Salat-ı tefriciye birçok nedenle okunmaktadır. Tesiri kuvvetlidir. Her gün 100 tane salat-ı tefriciye okuyanların ailesinde huzur olur.

Bununla birlikte bireylerin daha anlayışlı ve huzurlu insanlar olması için Ayet’el Kürsü bol miktarda okunabilir. Aile içinde yaşanan huzursuzluklarda en fazla karşılaşılan gelin kaynana kavgalarıdır. Gelin ve kaynananın iyi geçinmesi için 7 tane Kafirun Suresi okunup üflenebilir. Böylece daha iyi anlaştıkları görülecektir.

Okumalısınız: Hacet Duası

Şu tavsiye de çok değerlidir:

Gerçekten de En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top