7 Gün Okunan Sevdiğine Kavuşmak İçin Dua

Sevdiğine kavuşmak için dua mucizevi sonuçlara vesile olmaktadır

Eski kaynaklarda vasıl duası ismi ile de geçen kavuşma duası birbirini seven insanların yeniden bir araya gelmelerini temin eden çok etkili bir niyazdır. Kuran-ı Kerim’in 3 suresi ve Allah’ın güzel isimlerinden olan 3 esma ile okunmaktadır.

 • Sevdiğine kavuşmak için dua okuyan ve Allah’ın izniyle muradına ulaşan çok sayıda mümin bulunmaktadır. Tabi duaların kabulünde hüküm sahibinin yüce Allah’ta olduğunu bilmek ve kulları için en hayırlı olanı takdir ettiğine inanmak gerekmektedir.

Kavuşma duasının sözlerine yer veren büyük alimler duanın okuma adabı ile ilgili önemli uyarılarda bulunmuşlardır. Zira unutulmamalıdır ki dua edildiği zaman iki önemli husus öne çıkmaktadır. Bunlardan birincisi duanın sözleri ikincisi ise dua etme adabıdır. Müminler dua sözlerini doğru okumaya gayret ettikleri halde ne yazık ki dua etme adabı konusunda yeterince titiz davranmamaktadır. Bu itibarla değerli okurlarımızın büyük alimlerin aşağıdaki uyarılarına dikkat etmeleri en isabetli yaklaşım olacaktır.

Sevdiğine kavuşmak için dua okuyacak müminlerin dikkat etmeleri gereken 5 önemli husus

Duanın niyeti

Sevdiğine kavuşmak için el açacak müminler dua sözlerine başlamadan önce kavuşmak istedikleri şahsın ismini anarak niyet etmelidir. Duaların niyeti birçok alim tarafından duaların anahtarı nispetinde değerlendirilmiştir. Bu cihetle dua eden kişilerin niyet etmeleri gerekmektedir. Kişi niyetini sözlü olarak ifade etmese dahi en azından samimi bir şekilde içinden geçirmelidir.

Dua öncesinde abdest almak

Sevdiğine kavuşma duası içinde esmaların ve surelerin olduğu bir niyazdır. Bu tarzdaki duaların abdestli biçimini okunması daha makbul kabul edilir. Dua sözlerini abdest almadan okumak da mümkündür. Ancak abdesti biçimde el açılması duaya verilen önemi ifade eder ve duanın kabulünde olumlu tesir gösterir.

Duaya 7 gün boyunca devam edilmesi

Kavuşma duasına cuma günü başlanması ve duanın perşembe günü bitirilmesi tavsiye edilen okunma biçimidir. Bazı alimler cuma günü dışında duaya başka günlerde de başlanabileceğini ifade etmektedir. Ancak duaya hangi gün başlanırsa başlansın duaya 7 gün boyunca devam etmek gerektiği hususunda yaygın bir görüş birliği bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Bu Kısmet Duasını Yapanlar Bahtiyar Oluyor

Duanın vekaleten okunabilmesi

Bazı durumlarda birbirini seven insanlar çeşitli nedenlerle ayrılırlar ve tekrar bir araya gelmek için kendilerinde güç bulamazlar. Aslında ayrılan bu şahıslar birlikteyken daha mutludurlar ve beraber olmaları daha hayırlıdır. Ancak ifade ettiğimiz gibi bu konuda adım atacak mecalleri yoktur. İşte böylesi durumlarda bu şahısların yakınları da onların kavuşması için bu duayı vekaleten okuyabilir.

İçten duygularla el açmak

Duaların kabulünde en önemli şart hiç kuşkusuz ki içtenliktir. Bir şahsın bütün kalbini ortaya koyarak yüce Rabbine el açması halinde inşallah elleri boş çevrilmeyecektir. Bu gerçekten hareketle müminlerin samimi duygularla niyaz etmeleri inşallah dileklerinin gerçekleşmesine vesile olacaktır.

Sevdiğine kavuşmak için duanın sözleri

Duada geçen esmalar ile surelerin teşkili şöyledir:

 • Ya Vedud esmasına nida edilir ve ardından Duha suresi okunur.
 • Ya Cami esmasına nida edilir ve ardından Ala suresi okunur.
 • Ya Mucib esmasına nida edilir ve ardından İnşirah suresi okunur.

Duada geçen esmaların anlamı ise şöyledir:

Ya Vedud esması “seven ve sevilmeye layık” anlamındadır.

Ya Cami esması “toplayan ve bir araya getiren” demektir.

Ya Mucib esması ise “duaları kabul eden” manasındadır.

Dikkat edilirse duada geçen bu esmalar anlam bakımından insanların sevdiğine yeniden kavuşmaları ile yakından ilişkilidir.

İfade edilen teşkil sırasına göre sevdiğine kavuşma duasının sözleri tam olarak şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Vedud,

Vedduha. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Femmel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis.

Ya Cami,

Sebbihısme rabbikel’a’la. Elleziy haleka fesevva.Velleziy kaddere feheda. Velleziy ahrecelmer’a. Fece’alehu ğusaen ahva. Senukriüke fela tensa.İlla maşaallahü innehu ya’lemülcehre ve ma yahfa. Ve nüyessirüke lil yüsra. Fezekkir in nefe’atizzikra. Seyezzekkerü men yahşa. Ve yetecen nebühel’eşka. Elleziy yaslennarel kübra. Sümme la yemütü fiyha ve la yahya. Kad efleha men tezekka.Ve zekeresme rabbihi fesalla. Bel tü’sirunel hayateddünya. Vel’ahıretü hayrün ve ebka. İnne haza lefissuhufel’ula. Suhufi ibrahiyme ve musa.

Ya Mucib,

Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’na ‘anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke. Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab. (amin)

Gerçekten de En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

 

13 thoughts on “7 Gün Okunan Sevdiğine Kavuşmak İçin Dua”

 1. Merhaba hocam 2 yıl süren bir ilişkim vardı güvensizlik sorunları yüzünden ayrıldık başkasıyla sözlendi yüzükleri attı bana döndü ve defalarca terkedip döndü bana her defasında kabul ettim ama son ayrılıktan sonra geri dönmedi dönmüyor ne yapmam lazım bu kitabı nasıl alıncam hangi duaları okumam lazım lütfen yardımcı olun

 2. Merhaba, benim bir yıldır hoşlandığım biri vardı geçen hafta ona açıldım ve kabul etti 3 gün boyunca o kadar güzel vakit geçirdik ki oda beni araştırıp bana karşı birşeyler hissettiğini söyledi yalnız 3. Gün akşamı ailesi ile konuştuğunu ve babam alkol alan biri olduğu için bu ilişkinin kesinlikle olmayacağını söyleyip benden ayrıldı bir çözüm yolu buluruz alkolik değil dediğim halde babasının kesinlikle izin vermeyeceğini söyledi. Çok üzüldüm ve oda bana karşı birşeyler hissetmişken bu sebepten ötürü bitirmek saçma geldi bunun için yapabileceğim dualar var mı?

 3. Yaklasik 5 yillik bir gonul bagi olan sevdigim adam ile malesef bir turlu kavuşamıyoruz yeri geldi birbirimizi cok yıprattık ama beni sevdigine eminim ve yardımınıza ihtiyacım var nasil bir dua etmeliyim lutfen bana da yardim eder misiniz

 4. Merhaba hocam. 9 aylık nişamlımla 3 hafta önce ayrıldık. Birbirimizi çok seviyorduk. Nişanlım beyefendi soğudum senden dedi ve yürütemiyorum dedi. Nikah tarihimizi bile almıştık. Ben geri bana dönmesini istiyorum.

 5. Merhaba yaklaşık 2 aylık bir birlıkteliğim var ama fındık kabugunu doldurmayacak ufak şeylerden kavga edıyorduk velhasl ayrıldık ama hala görüşüyoruz çok sewıyoruz ayrı yapamıyoruz sürkli görüşüyoruz tekrar bır araya gelmek için zaman isdedi cok sewıyoruz bırbırını ayrı kalsmıyoruz ama bır arayada gelemıoruz yardımınıza ıhtycm var z?

 6. Selamun Aleyküm hocam. Ben birini 3 senedir çok seviyorum sevgimiz karşılıklı fakat ailem ne yaparsam istemiyor kaçmakta istemiyorum ona kavuşmak için ne yapmalıyım ? hangi duaları okumalıyım yardımcı olabilir misiniz ?

 7. Merhaba benim sevdigim bi cocuk var ama o beni sevmiyor surekli beni kandiriyo seni seviyorum diye napmam lazim?

 8. Meraba bende istediğim çocukla evlenmek istiyorum ama babam vermiyor karşı geliyor hep bunun için napmam lazim?

 9. merhaba acaba vasıl duası bu kitabın içinde var mıdır?uygulayanların geri dönüşleri nasıl olmuştur?

 10. Selamünaleyküm kayinvalidem nisanlimla arama girdi bizi ayırdı birbirmizi cok seviyoruz ne yapmam lazım

 11. Merhaba hocam benim sevdiğim kızın ailesinin sorun yaratması sebebiyle ayrılmak zorunda kaldık bunun için dua gerekli olan dua ve yapmam gereken birşey varsa söyler misiniz Allah rızası için biz bir birimizi çok seviyoruz

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top