6 Tane Denenmiş Gizemli ve Esrarengiz İstek Duası

İstek Duası Nedir, Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Etmek Lazım Gelir?

Dua, Allah ile kul arasında olan, Allah’a dileklerini kabul olma isteğimizi gösterme şeklidir. Hem manevi olarak rahatlamak için hem de istek ve dileklerimizin gerçekleşmesi için dua edilir.

  • İstek duası, ev sahibi olmak, araba sahibi olmak gibi somut istekler için olabileceği gibi, girilecek olan bir sınavı kazanmak, sağlıklı olmak gibi soyut istekler için de yapılır. İsteklerin ve dileklerin gerçekleşmesi için yapılan istek duasında önemli olan istek ve dileğin kimseye zarar vermeyen hayırlı bir istek olmasıdır.

İsteklerimizin Gerçekleşmesi için Okuyacağımız Dualar

Tüm içtenliğimizle ve temiz duygularla yapılan istek duası, istek ya da dilek hayırlı ise gerçekleşir. İsteklerimizin gerçekleşmesi için okunacak dualardan bazıları şunlardır. Bu dualardan herhangi birini yapmak yerine en az 3 tanesini yapmak daha faziletli olacaktır ve amacınıza daha kısa sürede ulaşmanız için size rahmet kapılarını açacaktır:

  1. Yirmi bir defa Besmele çekip ardından gerçekleşmesini istediğimiz isteğimizi söyleriz.
  2. Öncelikle besmele çekilip, Fatiha Sûresi üç defa okunup, ardından isteğimiz ya da dileğimizi dileriz.
  3. Yetmiş kere Allah‘ın isimlerinden olan  ‘Ya Allah, Ya Rahman, Ya Rahim, Ya Kavi, Ya Kadir’ isimlerini okuyup, ardından da isteğimizi söylersek duamızı etmiş oluruz.
  4. Mübarek gün olan cuma günü, Cuma ezanı vakti bin defa ‘Ya Vali’ ism-i şerifi okuyarak, isteğimizi temiz duygularımızla söylersek Allah’ın izni ile isteğimiz gerçekleşir.
  5. Türkçe Meali Razı olmadığın şeylerden, yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru! Kendisinden başka ilah bulunmayan Hay, Kayyum ve Azîm olan Allah’a istiğfar eder ve günahlarıma pişman olup O’na sığınırım’ duası okunup, isteğimizi belirtip duamızı bitiririz.
  6. Yetmiş defa Yasin-i Şerif okuyup, ardından isteğimizin kabul olması için dua ettiğimiz takdirde istek duası kabul olmuş olur.

Dinimizde mübarek geceler olan kandil günleri ve kandil geceleri ile cuma günü ve cuma vakti edilen dualar kabul olur. Bu mübarek gecelerde dua etmemiz, isteklerimizin gerçekleşmesi için etkilidir.

İsteklerimizin gerçekleşmesi için okuduğumuz dualarla beraber, içtenliğimiz ile temiz duygularımızla, ‘isteğim hayırlı ise olsun’ diye düşünmeliyiz.

Bu istek dualarını yapmakla birlikte aşağıdaki önemli noktaları da dikkate almak zorundasınız.

Okumak İsteyeceksiniz: Büyü Var mı?

İsteklerimin Gerçekleşmesi için İstek Duasını Okumak Yeterli mi?

İsteğimiz ve dileğimiz ne ise öncelikle istek duası ile gerçekleşmesi için, isteğimizin başkalarına zarar verici olmaması gerekir. Kendimiz için iyi olduğunu düşündüğümüz istek başkaları için kötü olabilir. Bunları düşünerek istek duasının kabul olması için çalışılması gerekir.

  • İstek duasının kabul olması için, istek duasıyla beraber bir çaba gösterilmesi isteğin olması için gerekli çalışmanın da yapılması gereklidir. Örneğin bir sınavda başarılı olmak istiyorsak hem sınava çalışıp hem istek duasını yapmalıyız.

Sınava çalışmayıp sadece dua ederek isteğimizin gerçekleşmesini beklemek zaman kaybıdır. Kul elinden geleni yapıp gerisini Allah’a bırakmalıdır.

Dua Etmeye Rağmen İstek Gerçekleşmezse İstek Duası Bırakılmalı mı?

Dua etmemize ve olması için çaba göstermemize ve çalışmamıza rağmen isteğimiz gerçekleşmiyorsa istek duasını bırakmamalıyız. İsteğimizin gerçekleşmesi için uygun ve hayırlı zaman gelmemiş olabilir.

  • O yüzden istek duası okumayı bırakmamalı ve sabırla, karamsarlığa kapılmadan isteğimizin gerçekleşmesi için çalışmalıyız. İstek duasını ‘İsteğim hayırlı ise gerçekleşsin ‘ diyerek bitirmek en makbul olandır.

İstek Duasında Nelere Dikkat Etmeli

Her duanın başında söylemememiz gereken Beslemeyi, istek duasının başında da söylemeliyiz. İsteğimizin kötü niyetli ve kötülüklere sebep olacak, başkalarına zarar verecek istek olmaması gereklidir.

  • İsteğimiz gerçekleşmiyorsa da umutsuzluğa kapılmamalı ve isteğimiz olmuyor diye Allah’a isyan etmemeliyiz. İsteğimizin gerçekleşeceğini düşünerek, gerçekleşeceği inancı ile dua etmeliyiz.

Duaya konu olan isteğin bencilce istekler olmaması önemlidir. Dua edip isteğimizin gerçekleşmesi için aceleci davranmamalıyız, sabırlı olmalıyız.

İstek Duası ve Hıdırellez

5 Mayısı 6 Mayısa bağlayan gece Hıdırellez’dir. Hızır Peygamber ile İlyas Peygamberin yeryüzünde buluştukları gün olan Hıdırellez günü, Hızır Peygamber’in istekleri gerçekleştirmek için yeryüzünde bulunduğuna inanılır.

Hıdırellez günü istek ve dileklerin gerçekleşmesi için istek duası okumanın isteklerin gerçekleştireceğine inanılır.

Şu Önemli Tavsiyeye de Bakın

Gerçekten de Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı, çok güçlü dualarla dolu muazzam bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız. Bu kitap gerçekten hayatınızı değiştirecek.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua kitabını indirin.

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top