3 Harika Yöntemle Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Aşk Acısı Gerçekten Acıtsa da Kalıcı Değildir!

Aşk acısı nasıl unutulur veya aşk acısı nasıl geçer, soruları; sizin de nefes alırken tıkanmanıza ve göğsünüzün sıkışmasına, daralmasına sebep oluyorsa buyurun birlikte bu konuya dair bazı paylaşımlarda bulunalım.

Aşk acısı, acıtır; bu doğru; fakat aşk acısı, unutmaya çalışıp da unutamayınca daha çok acıtır. Çünkü hayattaki hemen hemen her olguda olduğu gibi aşk acısında da siz onun üstüne gittikçe o da size musallat olmayı sürdürecektir. Dediğim gibi hayatta bu, hep böyle olmuştur. Bu yüzden, bir şeyden kopmak ve kurtulmak istiyorsanız o konuya önem vermemeniz gerekir.

Çağrışımsal Bellek Yöntemi ile Aşk Acısından Kurtulmak

Çağrışımsal bellek ifadesiyle kastettiğimiz olay insan beyninin çağrışım ilkesine ve herhangi bir olaydan bir başka olaya sıçraması ve o olayı anımsaması prensibine dayanması şeklinde açıklanabilir. Çağrışımsal bellek aşk acısının en büyük nedenlerinden biridir ve beynimizin çalışma mekanizması dolayısıyla aşk acısından kurtulmak oldukça zordur.

Fakat bunu doğru bir şekilde yönetebilirsek ve beynimizi olması gerektiği gibi kanalize edebilirsek, aşk acısının bizde bıraktığı derin izleri ve yaraları giderebilir ve tedavi edebiliriz.

Şöyle ki:

“İnsan beyninin iki olay arasında bağlantı kurduğunu ve iki olayı birbirine benzeterek hatırladığını biliriz. Örneğin birisine kara dediğimizde derhal beyaz der veya birisine aşağı dediğimizde hemen yukarı kelimesi aklına gelir, işte bu çağrışım özelliği bizi aşk acısına götüren en önemli özelliklerden biridir.”

Zaten insanın aşk acısı çekmesine ve eski sevgilisini daima hatırlamasına sebebiyet veren de bu çağrışım özelliğidir ve bunun önüne geçebilmek için de eski sevgilinizi hatırlatan her türlü nesneyi ve objeyi görüş alanınızdan uzaklaştırıp devre dışı bırakmanız gerekir.

Kısaca eski sevgilinizi tamamen unutup aşk acısından büsbütün kurtulmak istiyorsanız çağrışımsal bellek prensibini bilmeli ve bu prensibi bilerek hareket etmeye çalışmalısınız. Bu nedenle de size onu anımsatan ve hatırlatan her türlü objeyi ortadan kaldırılmalı ve yok etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Döngel Duası

Önemsememe Yöntemi ile Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Örnek vereyim: Mesela arıların size veya birilerine musallat olduğuna şahit olmuşsunuzdur. Dikkat ettiyseniz, arılar, tebelleş olduğu kişi, müdahale ettikçe ve kurtulmaya çalıştıkça saldırır. Ama arıların saldırdığı şahıs, bu durumu önemsemez ve ani reflekslerle arıların ilgisini daha fazla çekmezse, arılar da saldırmaktan vazgeçer ve rahat bırakır.

Bu örneğin, aşk acısı nasıl geçer, sorusuyla ne ilgisi var diye soracaksınız. Cevabı açık: Aşk, arıdan daha sinsi ve daha kurnaz olduğu gibi aşk acısı da arı sokmasından çok daha fazla acı verir.

Başka bir örnek daha vereyim. Ama bu örnek arıdan değil insandan olsun: Herhangi bir sebepten dolayı uykumuzun gelmediği zaman dilimlerini anımsamaya çalışalım. Biz uyumak için çabaladıkça uykumuz daha ziyade kaçmaz mı? Biz ne kadar ısrarcı olursak olalım, uyku bir türlü gelmez. Evet, sevdalı yüreğimiz uyku tutturmaz.

Ne zaman ki uyumak için kendimizi zorlamaz ve olayı kendi haline, kendi akışına bırakırsak işte o zaman hiç farkına varmadan uyuruz.

Peki, bu örnekler neye delalet eder? Elbette ki aşk acısının da bu örneklerde olduğu gibi kovaladıkça, yüreğimize işleye işleye koşmasına, arı misali sokmasına ve bizi uykumuzdan etmesine işaret eder.

Ne yapmalıyım o zaman, dediğinizi duyar gibiyim. Ne mi yapmalıyız? Elbette ki aşk acısı nasıl geçer veya aşk acısı nasıl unutulur, gibi sorulara makul cevaplar aramaktan vazgeçmeliyiz önce. Bu konuda makul cevap bulmak imkânı yoktur; zira aşk akılla değil kalple ilgilidir. Kalbin de pek makul olmadığı, daha çok hissi olduğu herkesin malumu.

Fakat aşağıdaki yöntemleri de uygulamaktan vazgeçme:

Kesin Kararın Gücü!

Yapılan birçok araştırmaya göre beynin en önemli ve en işlevsel özelliklerinden biri de kesin karar verdiğinde onu hiçbir şeyin vazgeçirememesi ve yolunda emin adımlarla yürümesidir.

Evet, beyin öyle bir mahiyete ve öyle güçlü bir özelliğe sahip ki kendi kendine kesin bir karar aldığında o karar doğrultusunda hareket eder ve onu hiçbir güç yıldıramaz, yolundan çeviremez.

İşte beynin bu önemli ve güçlü özelliğini kullanarak aşk acısından çok daha kısa sürede kurtulmak mümkün, şöyle ki:

Beynin kesin karar verme potansiyelinin farkına varmalı ve bu potansiyeli doğru bir şekilde kullanmalısınız, bunun için de kendinizi kesin ve net ifadelerle şunu söylemelisiniz:

“Artık bu işin hiçbir şekilde geri dönüşü yok ve bu iş tamamen bitti, artık aşk acısı çekmeme gerek kalmadı ve bundan böyle eski sevgili ile olan bütün iletişimim ve irtibatım geçmişte kaldı, geçmişe bir sünger çekiyorum ve bu işi burada bitiriyorum.”

Beyninize buna benzer bir talimat verdiğinizde emin olun beyniniz de bu talimatı harfi harfine uygulayacak ve bu direktiften milim şaşmadan hareket edecek. Bu sayede siz de aşk acısının derin yaralarına merhem sürmeye başlamış olacaksınız.

Gerçekten de Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberi, çok etkin ve işlevsel bir kitap. Okuyucu yorumlarını okuyunca mucizeye zaten şahit olacaksınız.
Şuraya tıklayıp Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberi'ni indirin.
Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce mucizevi yorum var, artık kendinize bir fırsat vermenin vakti geldi:

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top